Powiat przasnyski. Nowy sprzęt medyczny w poradni okulistycznej i wyposażenie ambulansu

Powiat Przasnyski przeznaczył prawie ćwierć miliona złotych na inwestycje służące pacjentom szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu.

 

Rada Powiatu Przasnyskiego na wniosek dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu Zbigniewa Makowskiego oraz Zarządu Powiatu dokonała zwiększenia planu wydatków w tegorocznym budżecie o kwotę 243 tys. zł na remonty i zakup sprzętu medycznego. Środki zapewnią przeprowadzenie trzech ważnych inwestycji.

– Dzięki 33 tys. złotych pochodzących z budżetu Powiatu Przasnyskiego SP ZZOZ zyskał już nowy sprzęt, stanowiący wyposażenie ambulansu. Zakres inwestycji obejmował zakup noszy z transporterem, mocowaniem i podstawą wysuwno-przesuwną, wraz z ich montażem – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Kolejna dotacja w wysokości 100 tys. zł umożliwi realizację nowego zadania pn. „Zakup sprzętu medycznego na potrzeby Poradni Okulistycznej w SP ZZOZ w Przasnyszu”. Zakres inwestycji, która zakończy się do 31 sierpnia br., obejmuje zakup następującego sprzętu i wyposażenia  diagnostycznego i zabiegowego:

  • autorefraktometr, służący do wykonywania komputerowego badania wzroku;
  • lampa szczelinowa;
  • 2 panele LCD (wyświetlacze optotypów);
  • soczewki do irydektomii;
  • kaseta szkieł próbnych;
  • oprawka próbna uniwersalna;
  • soczewki asferyczne;
  • soczewka trójlustro;
  • wiertarka okulistyczna.

 

Termin realizacji zadania: 17.03.2023 r. – 31.08.2023 r.

Decyzja Radnych umożliwiła również zwiększenie planu wydatków w budżecie Powiatu Przasnyskiego o kwotę 110 tys. zł na realizację zadania pn. „Modernizacja pomieszczenia na potrzeby rejestracji w SP ZZOZ w Przasnyszu”. Przypomnijmy, że chodzi o inwestycję, polegającą m.in. na zakupie sprzętu komputerowego i wdrożeniu systemu kolejkowego, który sprawi, że poprawi się szybkość oraz standard obsługi pacjentów. Zadanie zostanie zrealizowane do 31 sierpnia.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gkbnb
gkbnb
1 miesiąc temu

Rejestracja porażka. W czasach gdy sxpiatl tonie w długach wy wydajecie państwo radni na przenoszenie rejestracji. Chyba żart

jest
jest
1 miesiąc temu
Reply to  gkbnb

Ten post to porażka , czy znasz warunki pracy personelu rejestracji w szpitalu , jeżeli nie to idz i zobacz,

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Czy poradnia okulistyczna już przyjmuje pacjentów bo jeszcze w styczniu nie można było się zarejestrować?była tylko
Obsługiwana grupa pacjenci w ramach badań pracowniczych bhp.Jak jest teraz?