Powiat przasnyski. NFZ wysyła do nieistniejącego punktu szczepień. Starostwo: problem został zgłoszony

Jedna z naszych czytelniczek powiadomiła nas, że sms-y informujące o dacie i godzinie szczepienia, które przychodzą na telefon pacjenta, kierują na szczepienie do punktu w szkole przy ul Sadowej 5. Problem w tym, że punkt od września nie istnieje.

 

– Moja mama miała zgłosić się na trzecią dawkę szczepienia w Przasnyszu. Otrzymała sms z wiadomością przypominającą, że szczepienie odbędzie się w punkcie szczepień przy ul. Sadowej 5 (w budynku Zespołu Szkół Powiatowych – red.). Mama znała tę lokalizację, bo szczepiła się tam wcześniej. Była zadowolona, gdyż szczepienia w punkcie odbywały się sprawnie i szybko – relacjonuje nasza czytelniczka.

Starsza pani, by móc dotrzeć na miejsce musiała skorzystać z taksówki. Kiedy pojawiła się pod szkołą, dowiedziała się, że punktu tam nie ma. – Przy szkole stali ludzie, awanturowali się, bo też wcześniej informacja o zmianie lokalizacji punktu do nich nie dotarła. Dopiero na miejscu okazało się, że punkt przeniesiony został do szpitala (na ul. Sadową 9 – red.) – relacjonuje nasza czytelniczka.

 

Mama naszej czytelniczki, ponad 70-letnia kobieta, udała się więc do szpitala. Tam jednak chętnych do zaszczepienia ludzi było już na tyle dużo, że polecono jej przyjechać kilka godzin później.

– Mama musiała zatem wrócić do domu i potem ponownie zamawiać taksówkę – dodaje czytelniczka i wyjaśnia, że sytuacja nie byłaby problemem, gdyby nie to, że chodziło o osobę starszą, schorowaną. – Ja bym sobie poradziła, ale szkoda mi tych wszystkich osób starszych – komentuje.

Czytelniczka najpierw spróbowała wyjaśnić błąd w sms -ie na własną rękę. Zadzwoniła do NFZ, by zapytać, dlaczego pacjenci kierowani są do punktu, którego już nie ma.

– Pani, która ze mną rozmawiała, jednak uparcie twierdziła, że punkt jest, że ma go w systemie i próbowała mi wmówić, że to ja jestem w błędzie – opowiada.

 

Starostwo: błąd został zgłoszony

Z informacją o błędzie w systemie NFZ zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Sprawa została zgłoszona do NFZ jeszcze tego samego dnia.

– Po otrzymaniu informacji od redakcji niezwłocznie zgłosiliśmy sprawę do SPZZOZ w Przasnyszu. Z dokumentacji przekazanej przez szpital do starostwa wynika, że SPZZOZ na początku września bieżącego roku zgłosił do Narodowego Funduszu Zdrowia zmianę lokalizacji punktu szczepień z Sadowej 5 na Sadową 9. SMS-y powiadamiające pacjentów o miejscu zgłoszenia się na szczepienie są wysyłane z systemu obsługiwanego przez NFZ i najprawdopodobniej pominięto wprowadzenie zmiany do tego systemu. Pracownicy szpitala natychmiast zgłosili zaistniałą sytuację do NFZ-u, aby naprawiono ten problem – mówi nam Magdalena Kowalewska z referatu rozwoju, aktywizacji biznesu i promocji w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu.

Zmiany mają zostać wprowadzone wkrótce.

 

ren

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kobieta
Kobieta
6 dni temu

Błąd nadal nierozwiązany. SMS o terminie szczepienia nadal przychodzą z adresem Sadowa 5