Powiat Przasnyski nagrodził uczestników konkursów „Moja Mała Ojczyzna”

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu w czwartek, 11 listopada rozstrzygnęło konkurs plastyczny i literacki „Moja Mała Ojczyzna”. Pomimo zawirowań dotyczących fałszywych lajków, udało się nagrodzić autorów prac.

 

Na początku października Starostwo Powiatowe w Przasnyszu ogłosiło konkurs plastyczny i literacki „Moja Mała Ojczyzna”. W pierwszym z nich uczestnicy mieli za zadanie namalować fragment powiatu przasnyskiego jako swojej Małej Ojczyzny. Drugi konkurs polegał na napisaniu wiersza o podobnej tematyce.

Organizatorzy ogłaszając konkursy mieli na celu kształtowanie tożsamości i przynależności społecznej, a także ukazanie piękna powiatu przasnyskiego, czyli miejsc pamięci historycznej, zabytków i krajobrazów.

Rozstrzygnięcie etapu powiatowego nastąpiło w dniu obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, czyli 11 listopada w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, mimo zamieszania, jakie stworzyły wokół konkursów „fałszywe lajki”.

 

– Dołożyliśmy wszelkich starań, aby laureaci zostali wyłonieni w sposób sprawiedliwy, dlatego zweryfikowaliśmy wszystkie głosy oddane internetowo, odjęliśmy „lajki” oddane z azjatyckich kont i w tej drodze przyznaliśmy nagrody publiczności. Dodatkowo wyłoniliśmy spośród pozostałych prac laureatów nagród Jury – poinformowało Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Dodatkowo, każda praca zgłoszona do konkursu została nagrodzona wejściem na lodowisko lub basen.

 

LISTA LAUREATÓW KONKURSU „Moja Mała Ojczyzna”:

KONKURS PLASTYCZNY

NAGRODY PUBLICZNOŚCI:

Kategoria I -III

1. miejsce Filip Zamielski 797 gł., kl. II SP w Ulatowie-Adamach

2. miejsce Selena Jakóbiak 642 gł., kl. II SP w Rostkowie

3. miejsce Bartłomiej Połomski 524 gł., kl. III SP w Duczyminie

4. miejsce Milena Domżalska 456 gł., kl. I SP w Duczyminie

5. miejsce Wojciech Mikołajski 449 gł., kl. III SP w Duczyminie

 

Nagrody JURY:

1. miejsce Selena Jakóbiak kl. II SP w Rostkowie

2. miejsce Kalina Sobolewska kl. I A SP nr 2 w Chorzelach

2. miejsce Liwia Kostrzewa kl. II SP w Zarębach

3. miejsce Zuzanna Kobylińska kl. IB SP w Jednorożcu

3. miejsce Kacper Knebel kl. III SP w Parciakach

 

Wyróżnienia JURY:

  • Luiza Wilga kl. I B SP w Jednorożcu
  • Julita Małowidzka kl. II SP w Bogatem
  • Igor Malinowski kl. IB SP w Jednorożcu
  • Amelia Duda kl. II SP w Ulatowie – Adamach
  • Filip Zbyrowski kl. II SP w Ulatowie – Adamach
  • Marcel Koziatek kl. III SP w Parciakach

 

Kategoria IV – VI

NAGRODY PUBLICZNOŚCI:

1. miejsce Agnieszka Kijewska 415 gł., kl. IV SP w Rostkowie

2. miejsce Nikola Pawelczyk 337 gł., kl. IVU SOSzW w Przasnyszu

3. miejsce Kamil Wilga 332 gł., kl. VIU SOSzW w Przasnyszu

4. miejsce Karol Goliasz 323 gł., kl. IV SP w Rostkowie

5. miejsce Karolina Nawotczyńska 318 gł., kl. VIU SOSzW w Przasnyszu

 

Nagrody JURY:

1. miejsce Iga Tadra kl. VIA SP nr 2 w Chorzelach

2. miejsce Julia Tęga kl. VIA SP nr 1 w Chorzelach

3. miejsce Zofia Wieczorek kl. IV SP w Bogatem

 

WYRÓŻNIENIA:

  • Stanisław Liszewski kl. VII SP w Czernicach Borowych
  • Jakub Borkowski kl. IVu SOSzW
  • Agata Grabowska kl. IV SP w Jednorożcu
  • Amelia Dygnos kl. VI SP w Duczyminie
  • Iwo Wojciechowski kl. V B SP nr 2 w Przasnyszu
  • Bartosz Jaroszewski kl. V B SP nr 2 w Przasnyszu
  • Julia Kucka VI A SP nr 2 w Chorzelach

 

 

KONKURS LITERACKI

NAGRODY PUBLICZNOŚCI

Kategoria klas I –VI

1. miejsce Luiza Bączek 438 gł. Kl. V SP nr 2 w Chorzelach

2. miejsce Zuzanna Juszkowska 365 gł. Kl. VIII SP w Rostkowie

3. miejsce Alicja Łapińska 362 gł. Kl. V SP w Duczyminie

4. miejsce Franciszek Piasecki 337 gł. Kl. IV A SP nr 2 w Chorzelach

5. miejsce Dawid Wichowski 199 gł. Kl. IV B SP nr 2 w Chorzelach

 

Kategoria klas VII – 17 lat

1. miejsce Lena Kołakowska 588 gł. Kl. VIII A SP nr 1 w Chorzelach

2. miejsce Adrian Mikołajski 421 gł. Kl. VIII SP w Duczyminie

3. miejsce Patrycja Bojaronus 348 gł. Kl. VIII SP w Ulatowie-Adamach

4. miejsce Marta Czaplicka 264 gł. Kl. VIII SP w Ulatowie-Adamach

5. miejsce Wiktoria Gniazdowska 193 gł. Kl. VIII A SP w Czernicach Borowych

 

Kategoria 18+

1. miejsce Wiktoria Bączek 707 gł.

2. miejsce Sebastian Panuś 145 gł.

3. miejsce Anna Sylwia Piotrak 61 gł.

 

NAGRODY JURY

Kategoria klas I – VI

1. miejsce Iga Tadra kl. VI A SP nr 2 w Chorzelach

2. miejsce Róża Wudkiewicz kl. VI A SP nr 1 w Chorzelach

2. miejsce Gabriela Strusińska kl. IV A SP w Czernicach Borowych

3. miejsce Sebastian Rogalski kl. IV A SP w Czernicach Borowych

3. miejsce Amelia Wierzbicka Sepołowska SP w Bogatem

 

Wyróżnienie Oliwia Rykowska kl. V SP w Duczyminie

Wyróżnienie Oliwia Grabowska kl. V SP w Czernicach Borowych

Wyróżnienie Amelia Dygnos kl. VI SP w Duczyminie

 

Kategoria klas VII – 17 lat

1. miejsce Kacper Skurczyński kl. VIII A SP w Czernicach Borowych

2. miejsce Zuzanna Bednarska kl. VII SP w Bogatem

3. miejsce Zuzanna Petrykowska kl. VIII C SP nr 2 w Chorzelach

 

Wyróżnienie Anna Jurczak kl. VIII C SP nr 2 w Chorzelach

Wyróżnienie Julia Jakubiak kl. VIII A SP w Czernicach Borowych

 

 

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments