Powiat przasnyski. Kolejne pożary i interwencje związane z wichurą

W przeciągu czterech dni strażacy z terenu powiatu przasnyskiego interweniowali przy kolejnych pożarach traw na nieużytkach rolnych oraz usuwali skutki porywistych wiatrów.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu poinformowała, że od 2 kwietnia odnotowała kolejne zdarzenia związane z pożarami traw na nieużytkach rolnych. Wśród nich znalazło się zgłoszenie w Karbówku oraz w Przasnyszu na ulicy Królewieckiej.

– Były to dwie interwencje związane z gaszeniem traw na nieużytkach rolnych, które miały miejsce 2 kwietnia, około godz. 19.30. Obydwie, niedaleko od siebie oddalone – informuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu.

 

Nagła zmiana pogody i silne wichury, które przeszły nad naszym terenem, spowodowały wiele szkód. Z 4 na 5 kwietnia do godzin popołudniowych strażacy interweniowali 10 razy.

Dwie z interwencji dotyczyły uszkodzonego dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Chrostowo Wielkie oraz uszkodzonego dachu na budynku gospodarczym przy ul. Makowskiej w Przasnyszu. Pozostałe osiem interwencji to głównie usuwanie powalonych i połamanych drzew w różnych miejscowościach na terenie powiatu przasnyskiego.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments