Powiat ogłosił przetarg na remont ścieżki rowerowej na „trasie różowych słupów”

Powiat przasnyski otrzymał dofinansowanie na remont ścieżki przy drodze powiatowej nr 3213W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Teraz ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji.

 

Trasa Przasnysz – Chorzele wraz ze ścieżką rowerową i infrastrukturą towarzyszącą (linia średniego napięcia, gazociąg) powstała jeszcze w poprzedniej kadencji. Z czasem położony asfalt zaczął pękać, a ścieżka zarastać trawą i innymi roślinami, co bardzo utrudnia przejazd rowerzystom.

W lipcu, premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat otrzymał dofinansowanie na remont trzykilometrowego odcinka ścieżki.

„Będzie jeszcze bezpieczniej! Na początek wyremontowany zostanie odcinek 3 km od ul. Królewieckiej w stronę Osówca, ale to nie koniec! Złożyliśmy już wniosek na kolejne 11 km tej trasy i czekamy na rozstrzygnięcie” – zapowiedział wówczas starosta Krzysztof Bieńkowski.

Teraz powiat ogłosił postępowanie przetargowe.

„Planowana do remontu droga powiatowa nr 3213W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki w km od 2+655 do km 5+730, podlega wyłącznie remontowi w zakresie ścieżki rowerowej oraz opaski do niej przylegającej. Na wnioskowanym odcinku, droga posiada przekrój szlakowy, nawierzchnię jezdni wykonaną z mas mineralno bitumicznych grysowo – żwirowych o przekroju 1×2 na szerokość nawierzchni jezdni 6,00 mb. Obustronne pobocza o szerokości 1,5 mb posiadają nawierzchnię gruntową (żwirową), obustronne rowy trawiaste, zjazdy o nawierzchni żwirowej i bitumicznej oraz wnioskowaną do remontu ścieżkę rowerową o nawierzchni bitumicznej o szerokości 2,00 mb, której nawierzchnia wymaga remontu (wykruszenia, spękania, wybrzuszenia). Remontowi podlegać będzie nawierzchnia jezdni ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej o szerokości 2,00 mb oraz remont/uzupełnienie opaski po stronie prawej i lewej ścieżki rowerowej, wykonanej z kruszywa łamanego o szerokości 2×1,00 mb” – czytamy w ogłoszeniu.

Zakres zamówienia robót budowlanych obejmuje:

  1. Remont nawierzchni ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej na szerokości 2,00 mb,
  2. Remont/uzupełnienie opaski z kruszywa łamanego po stronie prawej i lewej ścieżki rowerowej na szerokości 2 x 1,00 mb, poprzez wykonanie określonych robót budowlanych w następujących elementach: roboty przygotowawcze, nawierzchnia – ścieżka rowerowa, roboty wykończeniowe.

Termin składania ofert upłynie 2023-10-05.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

Znowu będzie asfalt grubości naleśnika, czy tym razem ktoś dopilnuje?
A może przetarg wygrają wykonawcy ścieżki do Leszna i później się okaże, że nie ma asfaltu 🙈?

Kalina
Kalina
2 miesięcy temu

No widzisz jak to poprzednik zrobił, aż wstyd miało być tak pięknie a zrobiona lipa

Korsarz
Korsarz
2 miesięcy temu

youtu.be/AV35OFWOYv4?si=5ozGlb31GypQzuwZ . Nasz Przasnyski Zemun 😍

Arkadiusz
Arkadiusz
2 miesięcy temu

Tam potrzebny remont

rob
rob
2 miesięcy temu

Moje zdanie jest takie , to nie jest jakaś maszyna ,czy elektronika czy inne skomplikowane urządzenie , gdzie zawsze coś może się zepsuć. Takie inwestycje powinny miec minimum z 10 lat gwarancji.

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
2 miesięcy temu

Wybudować to jedno, a utrzymać to drugie. Był czas na naprawy ścieżki rowerowej…