Powiat ogłosił przetarg na budowę ścieżki Przasnysz – Leszno – Gostkowo

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Przasnysz – Leszno – Karniewo – Przemiarowo. Drogowcy czekają na oferty zainteresowanych firm do 21 lipca do godziny 12.00.

 

Na budowę ścieżki rowerowej Przasnysz – Leszno mieszkańcy czekają z niecierpliwością. Tym odcinkiem porusza się wielu rowerzystów, lecz ze względu na natężenie ruchu, bezpiecznie nie jest.

– Celem głównym zadania jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu pieszo – rowerowego na sieci dróg publicznych poprzez podniesienie standardów technicznych. Wskutek budowy i przebudowy ścieżki  pieszo – rowerowej nastąpi zmiana odwonienia po stronie prawej z przydrożnego rowu trawiastego na rów kryty. Uzupełnieniu podlegać będzie również oznakowanie pionowe oraz poziome – wylicza Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Przedmiotem ogłoszonego zamówienia jest m.in.:  

  1. wykonanie ścieżki pieszo – rowerowej o szerokości od 2,5 m do 3 m o nawierzchni bitumicznej – 9 643,00 m2;
  2. przebudowa chodnika do szerokości 2,0 m – 939,50 m2
  3. montaż studzienek rewizyjnych krawężnikowych – 116 kpl.
  4. montaż rur drenarskich karbowanych z otworami PVC-U Dn200 – ok. 3 290,00 mb

 

ren

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu

No i fajnie. Dobrze, że nawierzchnia bitumiczna. Tylko niech ktoś przypilnuje projektu i wykonawcy, żeby się później nie okazało, że asfalt ma grubość naleśnika i po dwóch latach się wszystko rozpadnie.

Zenon
Zenon
20 dni temu

Dokładnie żeby ścieżka rowerowa nie wyglądała tak jak ta przy różowych słupach. Ze po kilku latach trawa przebije asfalt

Bronek
Bronek
20 dni temu
odpowiada  Zenon

To zawdzięczamy Zenonowi właśnie. Dziękujemy. Moja wnuczka miała tam wypadek przez tą nierówna nawierzchnie i wyrastające badyle. A ja kląłem zawsze na rowerzystów jadących tam jezdnia – bo przecież mają ścieżkę – dopóki sam się ta ścieżką nie przejechałem.