Powiat nagrodzi najzdolniejszych studentów. Ruszył nabór wniosków

Ruszyła XVII edycja stypendiów dla najzdolniejszych studentów na rok akademicki 2022/2023. Stypendium przyznawane jest za osiągnięcia na uczelni i poza nią uzyskiwane w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu.

 

– Stypendium ma na celu wspieranie rozwoju uzdolnień studentów, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskują w wybranej przez siebie dziedzinie wysokie osiągnięcia, chcą się nadal rozwijać, posiadają wizję swojej dalszej pracy i potrafią wyznaczyć sobie cele do osiągnięcia – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

O stypendium mogą ubiegać się osoby, które spełniają łącznie następujące kryteria formalne i merytoryczne. Wymogi formalne to: stałe zameldowanie na terenie powiatu przasnyskiego, nie przekroczony 28 rok życia, wniosek o przyznanie stypendium złożony w terminie wraz z wymaganymi załącznikami. Wymagane kryteria merytoryczne to: posiadanie znaczącego i powszechnie uznanego dorobku na arenie krajowej i międzynarodowej w wybranej i realizowanej przez siebie dziedzinie działalności edukacyjnej, bycie laureatem lub finalistą krajowych i zagranicznych konkursów, olimpiad, festiwali.

 

Stypendium przyznaje się na rok akademicki (na 10 miesięcy: od października do lipca w kwocie 600,00 zł brutto miesięcznie, tj. 6.000,00 zł brutto w skali roku akademickiego).

W latach 2007 – 2022 ufundowano 37 stypendiów na łączną kwotę 220 tys. 200 zł dla 21 studentów wybranych przez Komisję Stypendialną powołaną przez Zarząd Powiatu Przasnyskiego.

Wnioski o przyznanie stypendium będą przyjmowane do 30 października 2022 roku. Osoby zainteresowane uzyskaniem stypendium winny złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu w Wydziale Rozwoju, Promocji, Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu II piętro, pokój 206.

Regulamin i druk wniosku można pobrać bezpośrednio z urzędu lub ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ifgam
Ifgam
1 rok temu

Rozdawnictwo publicznych pieniędzy trwa w najlepsze!