Powiat „dorzuci” Miastu Przasnysz 200 tys. złotych na parking przy ulicy Joselewicza

Podczas ostatniej sesji radni Powiatu Przasnyskiego zagłosowali udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej i dokonali zwiększenia planu wydatków o kwotę 200 000 zł na zadanie „Budowa parkingu przy ul. Joselewicza w Przasnyszu”.

 

Miasto rozstrzygnęło już przetarg na budowę parkingu na tyłach budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Najtańszą propozycję cenową złożyło Przedsiębiorstwo „WALDI” z Przasnysza, wyceniając prace na ponad 485 tys. zł i to ten podmiot został wyłoniony w przetargu.

Ze względu na fakt, że parking będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta, ale i całego powiatu, którzy korzystają z usług Urzędu Pracy, Zarząd Powiatu rekomendował Radnym wprowadzenie zmian, dotyczących udzielenia Miastu wsparcia na tę oczekiwaną i potrzebną inwestycję. Pomoc finansowa zostanie udzielona ze środków pochodzących z tegorocznego budżetu Powiatu Przasnyskiego.

 

Samorząd miejski przewiduje, że parking powstanie do końca sierpnia 2022 roku. Za budynkiem Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu zostaną wybudowane 24 miejsca postojowe.

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

No to Starosta z Osobistym Ochroniarzem załapią się na przecinanie wstęgi jak nic.

Bolek
Bolek
1 rok temu

Wyrównać teren , wysypać tłuczeń i porządnie ubić. Koszt mniejszy niż 50 tyś. To przecież mało widoczne miejsce..