Powiat Ciechanowski wprowadzi tamtejsze kino w XXI wiek. Zakończono prace koncepcyjne. [FOTO]

Kino Łydynia w Ciechanowie od lat kusi także mieszkańców naszego powiatu, ponieważ przez długi czas na nowości filmowe w Przasnyszu nie mogliśmy liczyć. Ciechanowskie kino mieści  się w Centrum Kultury i Sztuki, które jest prężnie działającą instytucją, zapewniającą najwyższej jakości ofertę kulturalną. Na deskach Centrum co roku pojawia się wiele gwiazd, ale wszelkich dostępnych atrakcji nie sposób wyliczyć. Ciechanowskie starostwo, dzięki swojej inwestycji, zamierza wprowadzić Centrum w XXI wiek i uczynić je najnowocześniejszym w regionie.

Nowa koncepcja Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie zakłada modernizację i rozbudowę istniejącego budynku oraz stworzenie sceny letniej. Sala kinowa zostanie unowocześniona, a budynek zyska nowe przestrzenie służące kontaktowi ze sztuką. W tej chwili ciechanowskie starostwo przystępuje do opracowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej, która ma powstać jeszcze w tym roku, za sumę 100 tysięcy złotych.

To olbrzymia inwestycja, której całkowity koszt nie jest obecnie znany, ale wiadomo, że środki  na ten cel zostaną pozyskane z zewnątrz. Projekt został wpisany do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych subregionu, których liderem jest miasto Ciechanów, co ułatwi sięgnięcie po unijne dofinansowanie. Do alternatywnych źródeł funduszy należą projekty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Sztuki Filmowej.

Nowa, nowoczesna sala kinowa, optymalne wykorzystanie przestrzeni wokół i stworzenie małej sceny letniej, a całość uwzględniająca wytyczne konserwatorskie – by nie zdominować bryły budynku istniejącego… Takie są plany rozbudowy Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki. Zakończyliśmy prace koncepcyjne, przystępujemy do opracowania dokumentacji projektowej. Nowy Rok – nowe wyzwania – skomentowała starosta ciechanowska Joanna Potocka – Rak.

Jak dodała, cały obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wygodny podjazd, dwie windy wewnętrzne, a całość zostanie zaprojektowana uniwersalnie.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 lat temu

Piękne!

Piotr
Piotr
4 lat temu

Wreszcie, za kila lat nie będę jeździł do Ostrołęki. Bo dziś na dobre filmy, wybieram dobre kino. A dobre kino ma Ostrołęka. Dziękuję ci Ciechanów, lubię Cię ! 🙂

Moriss
Moriss
4 lat temu

Ciekawe kiedy kino w Przasnyszu? zamiast wydawać pieniądze na to kino objazdowe może w końcu przydało by się zrobić u nas kino z prawdziwego zdarzenia? Ale nie… burmistrz woli organizować wiejskie imprezy na których może gwiazdorzyć i lansować się na facebooku. Z takimi rządzącymi Przasnysz nigdy nie rozwinie skrzydeł.

manalarz
manalarz
4 lat temu
Reply to  Moriss

Tak, tylko, że tam buduje powiat. A u nas powiat zlikwidował planowane kino 3d.

Piotr
Piotr
4 lat temu
Reply to  Moriss

Przypomnę ! Kino chciał budować były starosta Szczepankowski, po namowie pana Czaplickiego. A wszystko się zaczęło od mieszkańców Przasnysza, i ich mocnego głosu internetowego o okropnym stanie MDK. Kino miało powstać wraz z salą koncertową dla szkoły muzycznej. Zarówno kino, jak i salę koncertową wykreślił obecnie urzędujący starosta Bieńkowski. Poza tym na remont MDK, potrzeba około 13 mln zł, a obietnica remontu MDK i budowy nowoczesnego kina, pochodzi z lat 2008 ( jeśli dobrze pamiętam), była to obietnica wyborcza byłego burmistrza, a obecnie wicestarosty pana Trochimiuka. Obecnie starostwo chyba nie ma planów, na pomoc miastu Przasnysz, przy remoncie MDK. Chociaż… Czytaj więcej »

wpz
wpz
4 lat temu

niestety tendencja przasnyska ma się tak, że na siłę chce się wciskać coś nowego gdzieś, gdzie to w ogóle nie pasuje. Ostatnio zupełnie przez przypadek zobaczyłem gdzie powstaje lodowisko – DO WŁODARZY – nie zapomnijcie o dużych znakach dojazdu, bo nie wiem kto tam trafi. Pomysł basenu był super, ale czemu ciągle chcemy upychać to przy MOSiR, gdzie już tak na prawdę nie ma miejsca, zróbcie inwestycję w basen, z widownią, ze strefą SPA, z basenem rekreacyjnym dla dzieci i sportowym .. jeśli nie 25m, to może 50m, takiego w okolicy wogóle nie ma, a sportowcy wolą ćwiczyć w zaciszu… Czytaj więcej »