Powiat ciechanowski testuje wykorzystanie rodzinnych rowerów elektrycznych [FOTO]

Przed kilkoma laty ciechanowski magistrat udostępnił mieszkańcom rowery miejskie. Do dyspozycji jest 90 rowerów gotowych do wypożyczenia na 9 stacjach rozlokowanych w różnych częściach miasta. Powiat ciechanowski postanowił pójść o krok o dalej i testuje wykorzystanie rodzinnych rowerów elektrycznych, które umożliwią rodzicom zabranie pociech na dłuższe wycieczki.

 

Chodzi o szersze wykorzystanie ścieżek rowerowych — powstałej w 2019 r. ścieżki łączącej Ciechanów z Opinogórą oraz otwartego jesienią 2021 r. rowerowego traktu do Gołotczyzny, gdzie powstaje Park Rekreacyjno – Poznawczy.

– Jak połączyć rodzinny wypoczynek z aktywnością dzieci i rodziców? Mamy na to pomysł, który dzisiaj konsultowaliśmy zarówno z rodzicami jak i ich pociechami – naszymi najmłodszymi mieszkańcami. Rodzinne wycieczki do powstającego Parku Rekreacyjno – Poznawczego w Gołotczyźnie, powinny być bezpieczną rowerową przygodą. Dziś sprawdzaliśmy jak nasz pomysł rowerów elektrycznych dla rodziców z np. czwórką pociech sprawdzi się w bezpośrednim użytkowaniu. Zarówno rodzice jak i dzieci jednogłośnie byli za. Czyli Gołotczyzna będzie nie tylko miejscem aktywnego wypoczynku dla wszystkich, ale już sama rowerowa wyprawa będzie rodzinną przygodą – zapowiada starosta ciechanowska Joanna Potocka-Rak.

 

Park Rekreacyjno – Poznawczy w Gołotczyźnie budowany przez powiat ciechanowski ma zostać oddany do użytku jeszcze w 2022 r.

W Strefie dziecięcej powstanie wodny plac zabaw oraz skałka wspinaczkowa, obok której znajdować się będzie integracyjny plac zabaw dostosowany dla dzieci z niepełnosprawnościami. Kolejna strefa – leśna będzie idealna do rodzinnego odpoczynku. Znajdziemy tam hamaki, miejsca na ogniska, ławki oraz drewniane wiaty.

W strefie sportowej będzie siłownia plenerowa i boiska do gry bule oraz tężnie solankowe.

W strefie przyrodniczej, która znajdować się będzie nad nowo utworzonym rozlewiskiem, zostaną położone drewniane kładki, tworząc ścieżkę przyrodniczo – edukacyjną.

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krosiarz
Krosiarz
2 lat temu

Poproszę dla Żony taki tylko sztyca zamiast siodełka

Administrator
Administrator
2 lat temu
Reply to  Krosiarz

Proszę podać średnicę otworu i głębokość. Postaramy się dobrać odpowiedni kaliber.