Powiat chce kupić nieruchomości w Przasnyszu. Co na nich powstanie?

28 września br. radni jednogłośnie wyrazili zgodę na nabycie na rzecz powiatu przasnyskiego czterech niezabudowanych działek, położonych w sąsiedztwie ulic Kolejowej i Piaski i w Przasnyszu, o powierzchni ponad 0,5 ha. Chodzi o nieruchomości, przylegające od zachodu do kompleksu ZSP. Do czego będą potrzebne?

 

Zarząd Powiatu wyraził chęć zakupienia 4 niezabudowanych działek, na co radni wyrazili zgodę. W uchwale widnieje dość enigmatyczny zapis, że „Nabycie nieruchomości następuje na ponadgminne zadania inwestycyjne Powiatu Przasnyskiego”.

Postanowiliśmy dowiedzieć się o plany, dotyczące tych parceli. Jak się okazuje, chęć zakupu wynika z potrzeby rozbudowy terenu ZSP, gdzie powiat buduje kompleks odkrytych basenów, a wcześniej powstała tam hala sportowa z płytą lodowiska, zatem ilość wolnej przestrzeni znacząco się zmniejszyła.

 

Kwestię te szczegółowo wyjaśniła kierownik Referatu Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji Magdalena Kowalewska:

– Działki, o których zakup Powiat może się starać, znajdują się przy kompleksie Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. Zarząd Powiatu wystąpił do właścicieli nieruchomości z prośbą o rozważenie ich sprzedaży na rzecz Powiatu Przasnyskiego. Właściciele wyrazili wstępną chęć ich zbycia. Jak poinformował Starosta Krzysztof Bieńkowski podczas LXIII Sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, Zarząd Powiatu wystąpił z inicjatywą zakupu rzeczonych działek, w celu rozwijania infrastruktury szkolnej ZSP w Przasnyszu. Starosta podkreślił, że gdyby negocjacje się powiodły, a cena nieruchomości nie przekraczała wyznaczonej przez rzeczoznawcę, dobrze byłoby, aby Powiat zakupił takie działki — przekazała.

W tej chwili trudno jednoznacznie powiedzieć, kiedy nastąpi kupno nieruchomości, a tym bardziej co na nich powstanie. Pewne jest jedynie, że gdy transakcja dojdzie do skutku, ilość wolnej przestrzeni na terenie ZSP znacznie się zwiększy, a zapas ten może okazać się w przyszłości bardzo korzystny.

– Jest to jednak sprawa przyszłościowa, zatem o szczegółach będziemy mogli poinformować w momencie, gdy negocjacje zakończą się powodzeniem — dodała Magdalena Kowalewska.

 

Chodzi o nieruchomości położone w obrębie 0002 miasta Przasnysz, oznaczonych jako działki ewidencyjne:

  1. a) nr 1982/2 o pow. 0,1299 ha,
  2. b) nr 1982/3 o pow. 0,1299 ha,
  3. c) nr 1979/3 o pow. 0,2549 ha,
  4. d) nr 1979/4 o pow. 0,0025 ha.

Działki te nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (obowiązującym, jak i nowo projektowanym) teren ten oznaczony jest jako obszar wielofunkcyjny z dominacją zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barakus
Barakus
1 miesiąc temu

Mógła by powstać stacją shell i np burger king

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Barakus

Kupuj i buduj.

Barakus
Barakus
1 miesiąc temu

Pewnie na pewno tam nie był byś mile wi dziany

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Barakus

Jakoś bym to przeżył.

Ona
Ona
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze że coś się robi,nie tak jak na strefę w Chorzelach zakupiono za grubą kasę grunty które leżą odłogiem

nie
nie
1 miesiąc temu
Reply to  Ona

Pretensje proszę mieć do obecnego Starosty, to chyba teraz jego teren ?? Ile jeszcze lat obecny upadek powiatu, to będzie wina Szczepankowskiego ? Dinozaury wyginęły też przez Szczepankowskiego.
Zmień już tą śpiewkę proszę pani.

Ait
Ait
1 miesiąc temu
Reply to  nie

Dwadzieścia lat rządził powiatem i szkodził mu, a więc nie można wszystkiego naprawić w cztery lata. Do dziś wypowiedzi i zachowanie na radach powiatu pokazują jak żal dupę ściska po utracie stołka.

nie
nie
1 miesiąc temu
Reply to  Ait

Yhy. Przez wszystkie lata zawsze powiat był na czołowych miejscach w słynnym rankingu wspólnoty. Zawsze ! Obecny starosta tak bardzo naprawia, że w Przasnyszu, wykonał 2 inwestycje – jedną ważną – baseny i to idealnie zaplanowane na otwarcie w roku wyborczym. Oraz tututututu sruttututu – słynny deptak na Baranowskiej z wycięciem pięknych drzew. Tak. Naprawia nasz powiat i miasto, naprawia wręcz idealnie. Uwalił jednak znacznie więcej inwestycji. Chociażby salę koncertową dla szkoły muzycznej. MDK nie doczekał się finansowego wsparcia przy remoncie. Jestem ciekaw czy w nowym budżecie w roku wyborczym, pojawią się pieniążki na MDK. Uwalił zatem kino ( przy… Czytaj więcej »

Ait
Ait
1 miesiąc temu
Reply to  nie

Jedź do Chorzel do domu i daj sobie na wstrzymanie, wujek przyjął do pracy to się teraz zacietrzewiarz. 😁

nie
nie
1 miesiąc temu
Reply to  Ait

Akurat mieszkam w Przasnyszu.
Wujka w powiecie nie mam. Rodziny też nie.

Konowal
Konowal
1 miesiąc temu
Reply to  Barakus

KFC

Daniel wpz
Daniel wpz
1 miesiąc temu

Zapewne pod boisko, bo te chyba z którego mlodziez szkolna likwidują pod baseny

Ait
Ait
1 miesiąc temu
Reply to  Daniel wpz

Baseny i obecny parking zajmują teren po warsztatach.