Poważny wypadek z udziałem ciężarnej kobiety. Co ustaliła przasnyska prokuratura?

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w nocy z 30 na 31 stycznia 2022r. w Kałęczynie, w wyniku którego ciężkich obrażeń ciała doznała ciężarna kobieta.

 

– W nocy z 30 na 31 stycznia 2022r. Artur Z. jechał samochodem marki Opel Tigra. Poruszał się po drodze publicznej w miejscowości Kałęczyn. Razem z nim jechała ciężarna Wiktora K. Jadąc autem nie zachował należytej ostrożności na drodze, stracił nad nim panowanie. Zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo – opisuje zdarzenie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przasnyszu.

– W wyniku silnego uderzenia kobieta w ciąży doznała obrażeń ciała w postaci przedwczesnego odklejenia się łożyska połączonego z krwotokiem oraz innych obrażeń wewnętrznych. Zarówno pasażerka, jak i kierowca pojazdu zostali zabrani do szpitala. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono pojazd do dalszych badań – podaje prokuratura.

 

Ustalono również, że kierowca Artur Z. prowadził samochód pomimo orzeczonego wobec niego przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii „B”.

– 7 lutego 2022r., po uzyskaniu informacji o braku przeciwwskazań lekarskich do zatrzymania Artura Z., został on zatrzymany, wykonano z wymienionym czynności procesowe związane z przedstawieniem zarzutów oraz skierowano do Sądu Rejonowego w Przasnyszu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania – czytamy.

Sąd Rejonowy podzielił argumentację prokuratura i zastosował wobec Artura Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane sprawcy przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments