Poważny wypadek na ul. Makowskiej w Przasnyszu. Trzy osoby trafiły do szpitala.

W nocy z piątku na sobotę w Przasnyszu na ul. Makowskiej doszło do poważnego zderzenia dwóch aut osobowych.  Trzy osoby trafiły do szpitala.

W chwili przybycia straży pożarnej Volkswagen Golf, którym podróżowała jedna osoba stał na jednym pasie jezdni i miał wyrwane lusterko, kierowca znajdował się przy pojeździe i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Ford Focus po zderzeniu z VW wypadł z drogi uderzając w betonowe ogrodzenie posesji, a następnie w drzewo. Samochodem podróżowały cztery osoby z czego dwie opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych, pozostałe osoby znajdowały się na tylnym siedzeniu pojazdu z widocznymi obrażeniami.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu akcji przystąpili do ewakuacji dwóch osób z rozbitego auta. W międzyczasie udzielona została im pierwsza pomoc medyczna oraz odłączono zasilanie instalacji elektrycznej w uszkodzonym pojeździe. Poszkodowane osoby po wydobyciu z wraku pojazdu przekazano pod opiekę pogotowia ratunkowego. W trakcie trwania akcji źle poczuła się trzecia z osób podróżujących, udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Trzy osoby poszkodowane (2 kobiety i mężczyzna) zostały przewiezione karetkami pogotowia do szpitala. Ruch na drodze krajowej nr 57 został wznowiony i odbywał się wahadłowo.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległo lewe lusterko w samochodzie osobowym VW Golf, całkowitemu zniszczeniu uległ Ford Focus oraz ogrodzenie posesji.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Obrąb i Karwacz.

 

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments