Poważny pożar słomy i obory w Wielodrożu. W akcji udział brało jedenaście zastępów straży pożarnej

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Wielodrożu wybuchł pożar. Dziś Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu informuje o szczegółach tego zdarzenia.

 

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, 16 maja o godz. 14.36. Pożar w szybkim tempie przeniósł się na budynek oboro – stodoły.

– W chwili przyjazdu strażaków na miejsce zdarzenia, pożarem objęta była część obornika oraz stojące obok obory bele słomy – relacjonuje Rafał Sekuna, dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu.

Na stropie murowanego budynku znajdowało się ok. 60 sztuk bel słomy, zaś w środku ok. 40 sztuk bydła.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 5 prądów wody w natarciu oraz zrzuceniu słomy ze stropu i jej przelaniu. Z obory ewakuowano 3 sztuki cieląt. Nie było potrzeby wyprowadzania pozostałych zwierząt.

 

Ze względu na bardzo duże zadymienie, strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W międzyczasie przewietrzali budynek i dokonywali rozbiórki dachu, aby móc się dostać do środka.

W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba.

– W końcowej fazie działania, właściciel obiektu zgłosił strażakom oparzenie prawej dłoni. Otrzymał od nas kwalifikowaną pierwszą pomoc. Zadysponowane zostało pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala w celu wykonania badań – dodaje Sekuna.

W akcji gaśniczo – ratunkowej udział brało jedenaście zastępów straży pożarnej, w tym 5 z terenu gminy Przasnysz. Działania trwały prawie 5 godzin.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments