Potrącił dwoje przechodzących przez pasy 18-latków. Samochód nie był dopuszczony do ruchu, a kierowca miał przy sobie narkotyki [VIDEO]

W minioną środę w Ciechanowie, 28 – letni kierujący oplem, potrącił dwie osoby przechodzących przez przejście dla pieszych. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto posiadał przy sobie narkotyki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godz. 15.20 na ul. Płońskiej w Ciechanowie.

– Jak ustalili policjanci, 28-letni kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, kobiecie i mężczyźnie, przechodzącym po przejściu dla pieszych. 18 – letnia ciechanowianka i 18 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego z obrażeniami ciała trafili do szpitala – informuje Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pracujący na miejscu zdarzenia, znaleźli przy 28 – letnim kierowcy środki odurzające. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. To jeszcze nie koniec przewinień 28 – latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu – dodaje.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania środków odurzających. Prokurator Rejonowy zastosował wobec 28 – latka dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
6 miesięcy temu

i zapewne miał cofnięte uprawnienia albo żadnych… tego ćpuna teraz zamiast do pierd..a na nasze utrzymanie wysłałbym do pracy przy nasypach autostradowych, do kopalni lub torowisk na 15 lat aby łozył na utrzymanie poszkodowanych. w miedzyczasie wolontariat w osrodku dla ćpunów i hospicjach. jak zjeb.. się nie polepszy to go wysłać na ochotnika do bachmutu (o tam można wysłać z kilka tysięcy osadzonych – niech bronią Uainy z pożytkiem dla nas).