“Postojowe” trafiło już do ponad 27 tys. osób w naszym regionie.

Do piątku 24 kwietnia mazowieckie oddziały ZUS przekazały już prawie 54,5 mln zł świadczeń postojowych. Pieniądze trafiły do ponad 27 tys. osób.

 

ZUS przedstawia najnowsze dane dot. świadczeń postojowych w regionie. W województwie mazowieckim pieniądze otrzymało już 27 349 osób. Kwota wypłat to prawie 54,5 mln zł. W całym kraju oddziały ZUS wypłaciły już 339 mln zł, które otrzymało 169,5 tys. przedsiębiorców i osób pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych.

Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, podkreśla, że wypłaty postojowego są realizowane na bieżąco. Codziennie kolejni przedsiębiorcy i zleceniobiorcy będą otrzymywać środki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. “Dokładamy wszelkich starań, aby wnioski o tarczę antykryzysową były realizowane jak najszybciej. Zdajemy sobie sprawę, że wielu przedsiębiorców czeka na taką pomoc” – informuje prof. Uścińska.

Prezes ZUS zachęca, aby składać wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej drogą elektroniczną (za pomocą Platformy Usług Elektronicznych). To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy oraz wypłatę świadczenia.

“Uruchomiliśmy specjalny system, który pomoże przy wypełnianiu papierowych wniosków i pozwoli uniknąć błędów. Błędnie wypełnionego dokumentu np. z brakującym numerem rachunku bankowego nie będzie można wydrukować, a tym samym przesłać do ZUS” – wskazuje szefowa Zakładu.

Wszelkie informacje na temat tego, kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.


 

Źródło Piotr Olewiński
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stanislaw
stanislaw
1 rok temu

to znaczy jeśli nie mam rachunku bankowego a zlozylem wniosek o postojowe za przeslaniem poczta to nie otrzymam postojowego