Postępowanie w sprawie wykorzystania seksualnego tancerki zespołu Don Vasyla zostało umorzone.

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu przyglądała się sprawie zgłoszenia jednej z tancerek zespołu Don Vasyla, dotyczące wykorzystania seksualnego, do którego miało dojść w hotelu po występie podczas ubiegłorocznych Dni Przasnysza. Dziś wiemy, że nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.

 

Przypomnijmy, że jedna z tancerek Don Vasyla zgłosiła na policji, że podczas pobytu w Przasnyszu wbrew swojej woli została wykorzystana seksualnie. Sprawą zajmowała się przasnyska prokuratura, która wykonała w sprawie szereg czynności.

Bezpośrednio po zdarzeniu o sprawie dla naszego portalu wypowiadał się prokurator rejonowy Artur Folga.

– Na tym etapie mogę potwierdzić jedynie tyle, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia w nocy z 15 na 16 czerwca jednej z tancerek zespołu Don Vasyla do poddania się innej czynności seksualnej, poprzez wykorzystanie stanu bezbronności – mówił prokurator 19 czerwca 2019 r.

Jak dodał, wszczęto postępowanie w sprawie oraz wydano polecenia wykonania czynności procesowych.

– Wystąpiliśmy do sądu o wyznaczenie terminu posiedzenia i przesłuchanie, ponieważ w tego typu sprawach prokurator nie ma prawa przesłuchiwać pokrzywdzonej samodzielnie – mówił wówczas prok. Artur Folga.

Dziś wiemy, że ustalenia nie pozwoliły na postawienie komukolwiek zarzutów, a postępowanie do końca toczyło się w sprawie, nie zaś przeciwko osobie. W toku prokuratorskich czynności przed Sądem Rejonowym we Włocławku została przesłuchana tancerka, wyjaśnienia w charakterze świadka złożył również Don Vasyl, który był przesłuchiwany w przasnyskiej prokuraturze.

– Postępowanie do końca toczyło się w sprawie i zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa – poinformowała zastępczyni prokuratura Renata Zadrożna.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments