Posprzątajmy lasy w Karwaczu. Akcja „SprzątaMy” w Nadleśnictwie Przasnysz

Lasy Państwowe rozpoczynają trzecią edycję akcji „SprzątaMy”. 15 czerwca ogólnopolskie sprzątanie lasów zainauguruje Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Para prezydencka i wolontariusze zbiorą śmieci z lasów na terenie Nadleśnictwa Skierniewice. Akcja odbędzie się również w lasach Nadleśnictwa Przasnysz.

 

20 czerwca o godzinie 9.00 rozpocznie się sprzątanie lasów w Nadleśnictwie Przasnysz w związku z akcją „SprzątaMy”. Zbiórka o godzinie 9.00 na Zalewie w Karwaczu.

– Śmieci w lasach to problem nie tylko estetyczny. Odpady na terenach leśnych to często pułapki dla drobnych zwierząt, szczególnie dla owadów. Wabią je resztki pokarmów i napoi. Lasy Państwowe wkładają ogromny wysiłek w usuwanie śmieci z lasów. Każdego roku ich uprzątnięcie kosztuje kilkanaście milionów złotych. W ostatnich latach na ten cel wydawane jest ok. 20 mln zł. Co roku z lasów wywozi się średnio 110 tys. m3 śmieci – informuje nadleśnictwo.

 

Akcja, w której bierze udział Prezydent przynosi wymierne efekty w postaci uprzątniętego terenu.

– Przykład, jaki daje głowa państwa, to zachęta do tego, by samemu także zebrać napotkane w lesie odpady. I przede wszystkim, by nie traktować lasów jako wysypiska śmieci – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Podczas pierwszej akcji w 2019 r. prezydent Andrzej Duda apelował, by o czystość lasów dbali wszyscy, którzy je odwiedzają.

– Postarajmy się zostawić las co najmniej w takim stanie, w jakim go zastaliśmy. To znaczy: nie zostawiajmy nic; zabierzmy ze sobą wszystko, co do lasu przynieśliśmy – podkreślał.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jamal
Jamal
11 miesięcy temu

A od czego jest nadleśnictwo? Może jeszcze burmistrz się włączy w godzinach swojej pracy zgarniając pensję 20tys/m-c?

michał
michał
11 miesięcy temu

Sprząta/MY, bo Śmieci/MY. Łaskę robią?

Alina
Alina
11 miesięcy temu

Szkoda że nie można zwalić winy na zwierzęta że to one przynoszą śmieci. Jak to bywa z chorobami ludzkimi np koronowirusem itp

Adam
Adam
11 miesięcy temu

Ja tam nie jeżdżę śmiecić i w takie akcje nie wchodzę. Niech sprząta ten burak co naśmiecił albo szef gminy. Tyle w temacie.