Posiadanie mefedronu, kierowanie pod wpływem narkotyków i wbrew zakazowi to nie wszystko. Zatrzymany jest podejrzewany również o kradzież auta

Policjanci zatrzymali 34 – latka, który kierował pomimo posiadanego zakazu. Jakby tego było mało mężczyzna był pod wpływem narkotyków. W aucie policjanci znaleźli mefedron. Mężczyzna jest również podejrzewany o kradzież pojazdu.

 

W miniony weekend policjanci Wydziału Kryminalnego makowskiej policji realizując czynności operacyjne dotyczące kradzieży samochodu marki Daewoo Lanos, zatrzymali na terenie gminy Karniewo do kontroli drogowej passata.

– Autem kierował 34 – letni mieszkaniec pow. makowskiego. Podczas kontroli mężczyzna był nerwowy, a w pojeździe policjanci zauważyli rozsypany biały proszek. 34 – latek przyznał, że są to narkotyki. W samochodzie policjanci zabezpieczyli ponad 20 gram białego proszku, który po wstępnych badaniach okazał się meferdonem. Po badaniu narkotestem okazało się, że 34 – latek był pod wpływem narkotyków. Od kierującego pobrano krew do badań – relacjonuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa KPP Maków Maz.

 

Podczas kolejnych czynności okazało się, że kierujący posiada dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna jest także podejrzany o dokonanie kradzieży pojazdu.

– 34 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży pojazdu, kierowania pod działaniem narkotyków, posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pomimo zakazu kierowania pojazdami. Grozi mu do kilkunastu lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments