Pościg za pijanym kierowcą w Mławie. 32-latek taranował radiowozy i znaki drogowe

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godz. 3.00 w nocy. Nietrzeźwy kierowca taranował radiowozy i znaki drogowe.

 

Informacja o pijanym kierowcy audi wpłynęła do dyżurnego mławskiej policji. Interweniujący patrol prewencji zauważył podejrzanego kierującego w pobliżu jednej ze stacji paliw w Mławie.

– Kierowca zlekceważył sygnały do zatrzymania się i ruszył do ucieczki. Do pościgu dołączył drogi patrol. Kierujący audi, uderzając w ścigające go radiowozy, próbował zepchnąć je z drogi. W trakcie ucieczki urwał jedną z opon w swoim audi i jadąc na feldze, uciekał przez centrum miasta. Kilka przecznic dalej został zatrzymany, po tym jak uderzając autem, wyrwał znak „przejście dla pieszych”- informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

Zatrzymany, pijany pirat drogowy, to 32 – letni mławianin. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Podczas pościgu uszkodził dwa radiowozy, dwóch policjantów zostało rannych. Po udzieleniu pomocy medycznej, zostali zwolnieni ze szpitala.

32 – latek trafił do policyjnego aresztu. Jest podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Odpowie także za liczne wykroczenia drogowe. Stracił już prawo jazdy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments