Pościg za nietrzeźwym kierowcą, który staranował radiowóz. Padły strzały

Kierowca Volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki usiłował potrącić policjanta. Padły strzały, by zatrzymać pojazd.

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie powiatu ciechanowskiego.

– Przed godz. 16 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że krajową „pięćdziesiątką” porusza się nietrzeźwy kierowca. Pełniący w tym rejonie służbę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego szybko zlokalizowali wskazany pojazd. Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania, który jednak został zignorowany. Pojazd nie zatrzymał się i zaczął gwałtownie przyspieszać. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i błyskowych rozpoczęli pościg – informuje Aneta Podgórska z KPP Ciechanów.

Mężczyzna poruszając się z zawrotną prędkością łamał kolejne przepisy ruchu drogowego. W akcję włączyły się inne policyjne patrole.

 

– Kierujący volkswagenem na widok funkcjonariuszy gwałtownie zmieniał kierunek jazdy. Policjanci utworzyli punkt blokadowy. Mężczyzna mimo to kontynuował jazdę, poruszał się z dużą prędkością i próbował potrącić umundurowanego policjanta. Kierowca uderzył też w policyjny radiowóz. Zachowanie kierowcy busa zmusiło policjantów do wykorzystania broni służbowej – wyjaśnia rzeczniczka.

Funkcjonariusze najpierw oddali strzały ostrzegawcze. Następnie padły strzały, by zatrzymać pojazd. Udaremniono dalszą jazdę pirata drogowego. Mężczyzna został zatrzymany.

– Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Okazało się również, że wobec mężczyzny orzeczony został sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – podaje policja.

 

46-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosownie się do wyroku sądu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na funkcjonariusza Policji. Jeszcze wczoraj (18.10) mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Wyeliminowano zagrożenie z drogi dla innych użytkowników

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Brawo dla Policji i sądu za wzorową postawę

Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Oj tam oj tam😋

nie
nie
1 rok temu

Ranking miast powiatowych czasopisma Wspólnota wygląda tak :

Przasnysz -254 obecnie. 250 było w latach 2018-220. A w 2017-2019 było miejsce 220.
Szczytno – obecnie miejsce 102 – lata wcześniejsze miejsca 148 oraz 228.
Maków Mazowiecki obecnie miejsce 107. W latach poprzednich miejsca 11, oraz 7.
Ciechanów obecnie miejsce 88. W latach poprzednich miejsca 43 oraz 19.
Mława obecnie miejsce 82. W latach poprzednich miejsca 93 oraz 83.
Pułtusk obecnie miejsce 79. W latach poprzednich miejsca 80, oraz 64.
Płońsk obecnie miejsce 8. W latach poprzednich miejsca 20, oraz 73.

Mistrz
Mistrz
1 rok temu
Reply to  nie

Co ty z jakąś popeliną wyskakujesz frajerze .idz głosić te mądrości na campusie u szambelana