Pościg na strefie gospodarczej w Chorzelach. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Chorzelscy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się później okazało, powodem podjęcia próby ucieczki, był jego stan trzeźwości oraz fakt braku uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

Wczoraj tuż przed godziną 19.00, policjanci z chorzelskiego komisariatu zauważyli samochód marki Opel Astra, którego sposób jazdy wskazywał na to, że za kierownicą pojazdu może znajdować się nietrzeźwy kierujący.

 

– Policjanci postanowili zatrzymać  pojazd do kontroli drogowej. Jednak kierowca na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy skręcając gwałtownie w sąsiednią ulicę Zarębską, a następnie kontynuował ucieczkę terenem strefy ekonomicznej w Chorzelach. Po krótkim pościgu został zatrzymany w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Opaleniec. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec gm. Wielbark. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że posiadał on w swoim organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że miłośnik jazdy na podwójnym gazie z uwagi na brak uprawnień nie powinien w ogóle siadać za kierownicę opla – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

36 – latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej ale również za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aa nn
aa nn
3 lat temu

0,6 promila i sposób jazdy jak by miał ze 2,5… co za dzban, że po dwóch piwach nie mieści się w pasie ruchu i zwraca na siebie innych użytkowników ruchu drogowego.