Zasadzili las pamięci Jana Pawła II

W akcji sadzenia lasu modrzewiowego w Leśnictwie Jarzynny Kierz, która odbyła się 20 kwietnia udział wzięli pracownicy Nadleśnictwa Przasnysz, samorządowcy oraz uczniowie ze szkół podstawowych w Janowie i Krzynowłodze Małej.

 

– Do wspólnego sadzenia przystąpili również zaproszeni goście wraz z Ministrem w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jackiem Ozdobą, zastępcą dyrektora ds. gospodarki leśnej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Wojciechem Matuszak, Starostą Powiatu Przasnyskiego Krzysztofem Bieńkowskim, Burmistrzem Miasta Przasnysz Łukaszem Chrostowskim oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską, a także wójtami okolicznych gmin, przedstawicielami służb mundurowych i pozostałych gości – relacjonuje Nadleśnictwo Przasnysz.

Akcja sadzenia lasu odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas Drzewa”. W ten sposób powiat przasnyski upamiętnił postać Papieża Polaka. Jej zwieńczeniem było odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Uczestnikom zapewniono nie tylko sadzonki, ale także smaczną grochówkę i kiełbaski z ogniska.

– Pogoda nam dopisała, dobry humor i nastrój towarzyszył nam przez cały dzień, a dzięki zaangażowaniu nas wszystkich, posadziliśmy sadzonki, które w przyszłości będą tworzyły piękny las – dodaje nadleśnictwo.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerremi
Jerremi
1 rok temu

Popieram inicjatywę! Jedno drzewko za każde skrzywdzone przez kościół w czasie jego pontyfikatu dziecko. <3

Idea_Stalina
Idea_Stalina
1 rok temu
Reply to  Jerremi

Bella Dodd twierdziła, że był to pomysł Stalina, który sam w młodości był prawosławnym seminarzystą i zdawał sobie sprawę, jaką rolę odgrywa Kościół w życiu publicznym. To on nakazał sięgać po ludzi bez wiary i moralności, by – zgodnie z zasadami sztuki wojny Sun Tsy – rozkładać społeczeństwo wroga od wewnątrz. niezlomni.com/wstrzasajace-swiadectwo-wplywowej-dzialaczki-komunistycznej-partii-usa-wprowadzilismy-tysiac-stu-mezczyzn-do-kaplanstwa-aby-zniszczyc-kosciol-od-wewnatrz/ „School of Darkness”arcybiskup Sheen Fulton -pod jego wplywem Bella Dodd sie nawrocila i pozniej napisala ksiazke „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Idea_Stalina

Chłopie, wez tabletki i skończ już z tą Bellą. Naprawdę.

Oddech_Stalina
Oddech_Stalina
1 rok temu

fronda.pl/a/jan-bodakowski-jak-w-prl-u-przesladowano-kosciol,147806.html
Jan Bodakowski:
„Jak w PRL-u prześladowano KościółPo II wojnie światowej komunistyczny okupant po dokonaniu fizycznej likwidacji podziemia antykomunistycznej rozpoczął walkę z Kościołem katolickim. Politykę PPR, a potem PZPR zdominowali komunistyczni fanatycy stawiający sobie za cel zniszczenie wiary…….”

pastylka wiedzy i prawdziwej historii Stiopa

Ania
Ania
1 rok temu

Słodkie niektórzy nawet w garniturze sadzili las

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Ania

Toudi to wygląda jak ten gość z „Kogla Mogla”, co się do owiec w gajerze wpakował…

Antek
Antek
1 rok temu

Pan dyrektor z Krzynowlogi to teraz rozwija skrzydła Odpowiednia osoba na tym stanowisku oby na długie lata samodzielnie je sprawował Przy nim wszyscy mają komfort pracy i nauki

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Antek

Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Ochudzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu

Zgadzam się Pan Włodek jest i będzie super dyrektorem Bo myślę że będzie że go nie wyrzucą

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Aleksandra

To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Rozumiem że cała lokalna wierchuszka wypisała na dzień dzisiejszy urlop? Bo nie wiem dlaczego podatnicy mają płacić za takie wygłupy?

Idea_Stalina
Idea_Stalina
1 rok temu

Ofiary morderstw PRL – Odc. 4 – ks. Stanisław Suchowolec youtube.com/watch?v=ihvkOxDE02I FPG24-kanal Polecam bardzo ciekawa serie- na youtube „Ofiary morderstw PRL ” – Miedzy innymi zabojstwa, dziwne wypadki ksiezy, zamachy, wieloletnie nekania, pobicia :ks. Jerzy Popieluszko, ks. Stefan Niedzielak, ks. Stanislaw Suchowolec, ks. Edward Rafało , ks. Sylwester Zych, Ks. Stanisław Palimąka , ks Leon Błaszczak, ks. Franciszek Blachnicki , biskup Rzymu Karol Wojtylla-nieudana proba zamachu . Wśród kapłanów, którzy w latach 80. ubiegłego wieku stracili swoje życie w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach warto wymienić jeszcze m.in. księdza Leona Błaszczaka, który nocą z 26 na 27 grudnia 1982 roku został… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Idea_Stalina

Czesi to mądry naród. Trochę się z nas podśmiewują, ale trudno im się dziwić…