Posadź las z Nadleśnictwem Przasnysz

Nadleśnictwo Przasnysz zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia lasu w Leśnictwie Rycice. Wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Posadź las”.

 

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zadzwonić do osoby kontaktowej (Magdalena Kaczyńska) i zgłosić chęć udziału najpóźniej 2 maja br. (tel.: 574647240)

– W dniu wydarzenia, 5 maja spotykamy się o godzinie 9:00 przed siedzibą Nadleśnictwa Przasnysz, następnie przejeżdżamy na wyznaczoną powierzchnię – informuje Nadleśnictwo Przasnysz.

Las będzie sadzony w okolicach miejscowości Małowidz – współrzędne geograficzne: 53°11’47.9″N  20°59’06.8″E

Organizatorzy gwarantują świetną atmosferę, mnóstwo pozytywnej energii, a także pyszną grochówkę i ognisko.

 

ren

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Skrzat
Skrzat
24 dni temu

Żebyście za sadzenie dostali tyle kasy co za wycinkę to nikt by darmowej siły nie szukał.

Pasjonat
Pasjonat
23 dni temu
Reply to  Skrzat

Baranie posadziles kiedykolwiek jakieś drzewo ? Czy wiesz co znaczy polityka leśna?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Pasjonat

Ale co się sadzisz? Lasy Państwowe to nie jest jakaś fundacja, tylko bogata firma, obracająca miliardami złotych. Więc niby po co im wolontariusze? Do Biedronki też byś poszedł sprzątać za free jakby potrzebowali?

kkk
kkk
22 dni temu
Reply to  Skrzat

za wycinkę jest mało dla ludzi ci którzy pracują

Alina
Alina
24 dni temu

Dobra wiadomość nareszcie. Sadzenie a nie wycinanie 👋

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
24 dni temu
Reply to  Alina

Spokojnie. Swoje wytną.

Lasy Państwowe to najgorsza chyba instytucja w tym kraju. Gigantyczny przerost zatrudnienia, naprawdę dobre płace i cięcie drzew na potęgę, żeby na tych ludzi zarobić. Instytucja zarządza olbrzymim majątkiem, który jest naszą wspólną własnością. A nie wpłaca do budżetu nawet złotówki. Wszystko przejedzą.

Pasjonat
Pasjonat
23 dni temu

Ty chyba już sam nie wiesz co mówisz.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Pasjonat

A w którym zdaniu minąłem się z prawdą? No słucham? Jaki wkład do budżetu mają Lasy Panstwowe? Może mnie oświecisz. Co zarobią to przejedzą. Średnia (!) pensja dojeżdża do 10.000 miesięcznie. A do sadzenia drzew wolontariuszy potrzebują. Już pędzę ze szpadlem.

Gosc
Gosc
23 dni temu

Czy wiesz że lasy państwowe oddają co roku 2 mld zł do państwa? Czy wiesz że są jednostka samofinansującą się? Czy wiesz, że gdyby nie były lasami państwowymi to najprawdopodobniej lasów w Polsce już by nie było? Przez pierwszy kwartał tego roku prywatni właściciele lasów wycięli więcej drzew niż przez ostatnie dwa lata. Czy to jest zrównoważona gospodarka leśna? Nie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Gosc

A niby jakiej daniny oddają 2 miliardy do budżetu? Widziałem to zestawienie, na które się powołujesz. Oni chwalą się wpłaconym podatkiem… VAT. A wiesz zatem, jaka jest różnica między płatnikiem a podatnikiem? Widać nie bardzo. To krótko wyjaśnię. Jak kupujesz Żubra w biedronce, w cenie którego jest złotówka VATu, to kto płaci podatek? Biedronka, czy Ty jako klient? Złotówkę to budżetu wpłacą biedronka, ale kto jest de facto podatnikiem??? Kolejne kuriozum na liście: wpłaty na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych. Czyli… składki od wynagrodzeń płaconych pracownikom. Łaskawcy, nie ma co. I podaj proszę źródło na podstawie którego twierdzisz, że przez pierwszy kwartał… Czytaj więcej »

Skrzat
Skrzat
24 dni temu
Reply to  Alina

Sadzenie drzew po wycięciu starych lasów, borów. Naprawdę dobra wiadomość