Posadź Las Pamięci Jana Pawła II z Nadleśnictwem Przasnysz. Akcja odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia

Nadleśnictwo Przasnysz zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia Lasu Pamięci Jana Pawła II.

 

Sadzenie odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. w godzinach 09.00 – 15.00 na terenie Leśnictwa Jarzynny Kierz, oddział 27f. O godzinie 12.00 rozpocznie się część oficjalna akcji „Łączą Nas Drzewa”, której zwieńczeniem będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Nadleśnictwo Przasnysz zapewnia sadzonki, opiekę profesjonalistów, a dla szczególnie pracowitych smaczną grochówkę i kiełbaskę z ogniska.

Co roku leśnicy sadzą 500 milionów drzew. Dzięki akcji „Łączą nas Drzewa” każda osoba może przyczynić się do zwiększania powierzchni zielonych płuc naszego kraju, aby zapewnić bezpieczną przyszłość przyszłym pokoleniom.

 

– Sadzenie drzew to nie tylko wyraz troski o środowisko, lecz także wielka korzyść dla naszego zdrowia i samopoczucia. Aktywność na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody naszych lasów, to wspaniała forma wypoczynku i regeneracji – powiedziała podczas inauguracji akcji „Łączą nas Drzewa” Magdalena Kapuścińska, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 miesiąc temu

Nagle Wam się przypomniało o Papieżu?
Lepiej zacznijcie żyć zgodnie z przykazaniami paskudni hipokryci

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Monika

Dużo im brakuje najwięcej tlenu to produkują oceany a czyste płuca to naturalne filtry powietrza tak rygorystyczne niszczone przez ciemnogród i biurokrację

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Szkoda że rządzący nie widzą, że w ten sposób tylko ośmieszają pamięć o Janie Pawle II.
No ale czego się nie robi dla poparcia kościoła przed wyborami…

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Ciekawe w czyjej intencji trwa rzeź polskich lasów? Hipokryci!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

W intencji Świętej Mamony.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Kila wypowiedzi każda jak widzę wbija przysłowiową szpilę w temat. Myślę że nie słusznie. Kilka lat temu moja córka brała udział w sadzeniu dębu Papieskiego. Dziś bez wontpienia wyrosła na wspaniałą kobietę. Dąb też ma się bardzo dobrze jest okazałym drzewem. Po co tu politykować i negować to działanie. Lepiej posadzić kila drzew, dać im czas i cieszyć się każdym razem spędzonym diem. Myślę że na pewno drzewa nas przerosną i przeżyją. A zaszego gadania nic nie zostanie. Post w necie żyje zaledwie chwilę wyparty kolejnymi zdarzeniami. Las nieugięty rośnie w siłę. Do zobaczenia w lesie.