Porozumienie z PGNiG podpisane. Kolejny krok w gazyfikacji Chorzel.

W poniedziałek, 6 maja, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała z Dyrektorem Białostockiego Obszaru Sprzedaży PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w Warszawie Pawłem Nowakiem – porozumienie dotyczące współpracy. Urząd będzie ściśle współpracował z PGNiG w zakresie wspólnej promocji ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza oraz wsparcia mieszkańców i przedsiębiorców w procesie gazyfikacji, na miejscu  – w siedzibie Urzędu.

Strony ustaliły, że mieszkańcy Miasta i Gminy Chorzele, na miejscu, bez konieczności czasochłonnych wyjazdów, będą mieli możliwość kompleksowych konsultacji z przedstawicielami PGNiG, a następnie złożenia stosownych wniosków i podpisania umów kompleksowych na dostarczanie paliwa gazowego (gazu ziemnego z sieci dystrybucyjnej) do gospodarstw domowych, a przedsiębiorcy do firm.

Przedstawiciele PGNiG będą dla mieszkańców i przedsiębiorców dostępni w Urzędzie Miasta i Gminy w Chorzelach  (pokój nr 12), jeden raz w miesiącu: w roboczy, 15 dzień każdego miesiąca,  w godzinach 9-14.

Przedstawiciele PGNiG i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy udzielą mieszkańcom i przedsiębiorcom niezbędnego wsparcia na etapie projektowania, a następnie realizacji inwestycji związanych z doprowadzeniem instalacji i wymianą pieców na paliwo gazowe (gaz ziemny z sieci dystrybucyjnej).

Urząd Miasta i Gminy Chorzele wspólnie z PGNiG będzie prowadził działania informacyjne i edukacyjne, zachęcające do instalowania pieców na paliwo gazowe oraz promował związane z tym korzyści indywidualne dla mieszkańców oraz przedsiębiorców, jak też zbiorowe dla społeczności Miasta i Gminy, w zakresie ochrony środowiska.

Współpraca doskonale wpisuje się w podjęte przez władze Gminy prace dotyczące realizacji projektu dotyczącego likwidacji „niskiej emisji” w regionie, polegającego na wymianie przez mieszkańców urządzeń grzewczych z dofinansowaniem środków unijnych.

Przypomnijmy, że Gmina może pozyskać dofinansowanie m.in. na wymianę starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych wykorzystujących paliwa stałe. Wspierane będą kotły elektryczne, olejowe, spalające biomasę (np. drewno, pellet) lub paliwa gazowe, z wyłączeniem pieców węglowych.


 

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
4 lat temu

A w Przasnyszu nic.