Popularny suplement diety wycofywany z obrotu. Zawiera szkodliwy składnik

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wycofania partii popularnego suplementu diety ze względu na wykrycie tlenku etylenu w surowcu użytym do jego produkcji.

 

Kerabione, bo o nim mowa to jeden z najpopularniejszych suplementów diety stosowanych przede wszystkim przez kobiety. W czwartek, 23 grudnia Główny Inspektor Sanitarny poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach został poinformowany, że firma Valentis prowadzi obecnie proces wycofywania partii suplementu. Do jego produkcji użyto składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

– Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji. Sprzedaż zanieczyszczonej partii produktu została wstrzymana natychmiast po otrzymaniu informacji od producenta, a następnie zwrócona do producenta celem utylizacji. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują wycofanie kwestionowanej partii produktu z obrotu w Polsce – informuje GIS.

 

Nazwa suplementu: Kerabione, 60 kapsułek

Numer partii: 41104106

Data minimalnej trwałości: 30.06.2023.

Producent: Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria

Dystrybutor: Valentis Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments