Ponowne oszustwa w sieci. Dwie mieszkanki powiatu przasnyskiego straciły 16 tys. złotych

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Przekonały się o tym dwie mieszkanki powiatu przasnyskiego, które zamiast zapłaty za sprzedany towar, straciły swoje oszczędności.

 

Kilka dni temu, mieszkanka gminy Jednorożec zgłosiła, że otrzymała link przez który miała pobrać pieniądze za sprzedany żyrandol. Pokrzywdzona po otwarciu linku załączonego do otrzymanej wiadomości, została automatycznie przekierowania na swoje konto bankowe, co umożliwiło sprawcy dostęp do jej konta, a następnie wypłacenia pieniędzy w kwocie blisko 11 tys. złotych.

 

O drugim podobnym oszustwie przasnyscy policjanci zostali poinformowani 24 lutego przez mieszkankę Chorzel, która zgłosiła, że nieznana kobieta zadzwoniła do niej i pod pretekstem dokonanego przelewu pieniędzy w kwocie 45 złotych za zakupione obuwie, poprosiła ją by otworzyła otrzymany za pośrednictwem jednego z komunikatorów społecznościowych link. Gdy zgłaszająca to uczyniła, została automatycznie przekierowana na stronę swojego banku, a następnie po zalogowaniu się na prywatne konto stwierdziła, że sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 5000 złotych.

 


 

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korzeń
Korzeń
2 lat temu

Dwie idiotki same oddały pieniądze. A gdzie tany zabezpieczające.Przecież przy próbie przelewu przychodzi push tan z kwotą itd. A raczej numeru karty nie podały z tego co pisze.

maxx
maxx
2 lat temu
Reply to  Korzeń

Zalogowały pełnym hasłem na spreparowaną stronę banku. Skrypt na stronie przejął dane i wysłał .. oszustowi. Wystarczy trochę JS lub PHP ogarniać żeby taką pułapkę zastawić.
Kto normalny na stronę swojego banku wchodzi z linku od ludzi?