Pond 40 miłośników dwóch kółek i książek wzięło udział w rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz”

Lato z przasnyską biblioteką rozpoczęło się aktywnie – od 10. edycji rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”.

 

„Pełne słońce, które dodawało nam energii, lekkie powiewy wiatru w plecy, ponad 40 kapitalnych uczestników, mnóstwo wielobarwnych rowerów, radość, aktywna zabawa  – tak właśnie było w sobotę 29 czerwca” – relacjonuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Dokładnie o 10.00 miłośnicy dwóch kółek i dobrej książki, wyposażeni w odblaskowe opaski i w asyście policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, wyruszyli spod tężni solankowej do Bartnik.

– Pokonując kolejne kilometry i miejscowości (trasa wiodła nas pięknymi, pełnymi zieleni zakątkami bliskiej okolicy) dotarliśmy do mety w Wyrębie Karwackim (gospodarstwo Agroturystyczne Oaza) oddalonym o ok. 16 km od Przasnysza – czytamy.

Po krótkim odpoczynku i posiłku regenerującym uczestnicy wzięli udział w przygotowanych przez bibliotekarzy atrakcjach: konkursach sprawnościowych i logicznych oraz loterii. Wykazali się wiedzą, sprawnością i pomysłowością startując w konkurencjach indywidualnych i grupowych. Nie zabrakło także książek – z bookcrossingowego kocyka zniknęły prawie wszystkie wędrując do nowych właścicieli.

– Serdeczne podziękowania dla Biblioteki Pedagogicznej, Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Wydział Ruchu Drogowego, właściciela Gospodarstwa Agroturystycznego Oaza oraz wszystkich uczestników za pomoc i współpracę – przekazuje MBP.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments