Ponad tysiąc wykroczeń w tydzień. Mazowiecka Grupa SPEED nie zwalnia tempa

Ponad tysiąc wykroczeń drogowych ujawnili policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED tylko w ciągu jednego tygodnia. Funkcjonariusze skontrolowali ponad tysiąc pojazdów i zatrzymali 19 praw jazdy. Najwięcej naruszeń dotyczyło nadmiernej prędkości.

Działania prowadzono od 4 do 10 maja 2026 roku na drogach całego Mazowsza, również na terenie północnego Mazowsza.

Setki mandatów i zatrzymanych praw jazdy

W ciągu tygodnia policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 1034 pojazdy, w tym 19 motocyklistów. Funkcjonariusze ujawnili 1009 wykroczeń drogowych.

Aż 778 przypadków dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, która nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych.

Policjanci nałożyli 875 mandatów karnych, z czego 692 za zbyt szybką jazdę. W 42 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze zatrzymali również 19 praw jazdy.

W 14 przypadkach powodem było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Połowa kierowców straciła uprawnienia w obszarze zabudowanym, a pozostali poza nim.

Podczas działań policjanci zatrzymali także 33 dowody rejestracyjne, w tym 12 za zły stan techniczny pojazdów.

Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcom będącym pod wpływem alkoholu oraz dwóm osobom prowadzącym pojazdy pomimo cofniętych uprawnień.

Policjanci podkreślają, że każdego dnia prowadzą działania mające na celu eliminowanie z ruchu kierowców stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W działaniach wykorzystywane są zarówno oznakowane radiowozy, jak i nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

 

Pędzili nawet 198 km/h. Policyjna grupa SPEED zatrzymała kolejnych piratów drogowych

 

mat

guest
0 komentarzy