Ponad dwa miliony złotych na remont i modernizację Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu

Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwalił budżet na 2022 r. Przewidziano w nim ponad 2 mln zł na remonty i modernizację Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu.

 

Jak podkreślił Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego, w Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu wykształciło się ponad 1500 absolwentów w zawodach: ratownik medyczny, opiekun medyczny, technik farmaceutyczny, asystent osoby niepełnosprawnej, technik usług kosmetycznych, terapeuta zajęciowy, masażysta, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka środowiskowa, dlatego warto tę szkołę rozwijać.

Dyrekcja szkoły już ogłosiła przetarg na wykonanie prac remontowo – modernizacyjnych w roku 2022. Rozstrzygnięcie nastąpi 20 stycznia.

 

– Wykonana zostanie winda i łazienka dla niepełnosprawnych, wymienione zostaną obróbki blacharskie i nastąpi odnowienie elewacji szkoły. Ponadto powiększone zostaną parkingi i powstanie dekoracyjna wiata o powierzchni ok. 60 m2 dla potrzeb zajęć na świeżym powietrzu. Istotnym elementem projektu będzie odzyskanie wszystkich wód opadowych i użycie ich do nowego zagospodarowania terenu – informuje dyrektor szkoły, Zenon Szczepankowski.

W następnym roku dyrekcja szkoły planuje zmianę sposobu ogrzewania budynku, ale ten pomysł będzie przedmiotem rozważań budżetowych na 2023 r.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
2 lat temu

2000000/1500 to wychodzi 1333 na absolwenta. Warto, przynajmniej dopóki szkoła jest darmowa.

Ania
Ania
2 lat temu

1500 absolwentów przez 15 lat conajmniej to daje gora 100 absolwentów średnio na rok. Teraz Zenek chyba nie ma takiego naboru. Poprzednik był zdecydowanie bardziej obrotny.

Zenek
Zenek
2 lat temu

PSL PSL-owi. Brawko!