Ponad 900 mandatów nałożyli w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z grupy Speed.

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED.

 

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1022 wykroczenia na drogach naszego garnizonu, 792 z nich dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 12 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 

Stróże prawa nałożyli ponad 912 mandatów, a w 10 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 14 praw jazdy oraz 27 dowodów rejestracyjnych, jednego pijanego kierowcę i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.


 

Źródło KPP
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments