Ponad 700 tys. złotych trafi do Miasta Przasnysz w ramach tarczy antykryzysowej.

W ramach tarczy antykryzysowej rząd przekaże 5 mld dla gmin i 1 mld zł dla powiatów na realizację wcześniej zaplanowanych inwestycji. Do Miasta Przasnysz trafi 733 610 zł. Symboliczny czek na tą kwotę przekazał podczas wczorajszej sesji absolutoryjnej, na ręce burmistrza Chrostowskiego, starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

Wysokość bonu inwestycyjnego jest wyliczana przez specjalny algorytm.

– Fundusz Inwestycji Samorządowych dostarczy władzom lokalnym kapitał inwestycyjny. Chcemy wesprzeć wszystkie polskie gminy i powiaty. To 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów. Szczególne wsparcie dostaną gminy wiejskie i miejsko – wiejskie, które – bez względu na rozmiar – dostaną po co najmniej 0,5 mln zł – mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji.

– Pieniądze te będzie można wydać na dowolny wybrany cel – szkołę, żłobek, przedszkole czy drogę, tabor komunikacji miejskiej lub szpital. Mówimy więc o inwestycjach ulokowanych blisko ludzi. Takich, które zdecydowanie poprawią jakość życia lokalnych społeczności – dodaje Emilewicz.


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Smerf Maruda
Smerf Maruda
11 miesięcy temu

Obłowiliśmy się! Kasy jest jak lodu, zbudujemy sobie metro! I jeszcze ten symboliczny czek od starosty, który nie ma z tą kasą nic wspólnego. Jutro Henio Scyzoryk zaniesie do urzędu symboliczny czek na dotację z Funduszu Środowiska, bo można już wnioskować o fundusze na odbiór azbestu. Ależ szopka!

Romek
Romek
11 miesięcy temu

Akurat starczy na 2 kajaki i budkę z lodami. Tymczasem: Fakt “Tak się nagradza władza”, ma rozmach nasz rząd.

imię
imię
11 miesięcy temu

“rząd przekaże” – tak, tylko przekaże, bo to w całości pieniądze podatnika, a rząd tylko je kasuje, po drodze zmarnuje ze 20%, wyda na nierobów urzędasów, a resztę łaskawie “przekaże” – może jakieś podziękowanie dla podatników za tą kasę?