Ponad 700 pozytywnie rozpatrzonych wniosków o dodatek osłonowy w Przasnyszu

Za kilka dni pierwsze raty dodatku osłonowego trafią na konta przasnyszan. Do tej pory pozytywnie rozpatrzono 718 wniosków.

 

Przez cały styczeń do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu wpłynęło blisko tysiąc wniosków o przyznanie dodatku osłonowego. Obecnie zainteresowanie zapomogą ewidentnie zmalało. W najbliższych dniach pierwsze wypłaty trafią na konta i do rąk mieszkańców powiatu przasnyskiego.

W połowie grudnia 2021 roku Sejm przyjął ustawę o tak zwanym dodatku osłonowym. Jest on jednym z kluczowych elementów rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. Wsparciem rządowym ma być objętych około 7 mln gospodarstw domowych. Wypłata świadczenia odbędzie się w dwóch ratach lub jednorazowo, w zależności od terminu złożenia wniosku.

 

W przypadku złożenia wniosku do 31 stycznia, świadczenie wpłynie na konta beneficjentów w dwóch ratach. Pierwsza przewidziana jest w terminie do 31 marca 2022 roku, zaś druga, do 2 grudnia. Osoby, które wniosek składają po 31 stycznia wypłatę dodatku osłonowego otrzymają w jednej racie, w terminie do 2 grudnia.

Jak się okazuje większość zainteresowanych dodatkiem mieszkańców Przasnysza, wniosek złożyło w terminie do 31 stycznia. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu wpłynęło 989 wniosków.

Po 31 stycznia zainteresowanie przyznaniem dodatku zaczęło maleć. W okresie od 1 lutego do 21 marca 2022 roku do przasnyskiego MOPS-u złożono 331 wniosków.

Jak poinformowała nas Joanna Cieślik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu, do poniedziałku, 21 marca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu wysłał 718 informacji o przyznaniu dodatku osłonowego. Do chwili obecnej nie wydano decyzji o jego odmowie.

 

Dodatki osłonowe dla mieszkańców Przasnysza zostaną wypłacone 29 marca.

– Osoby które zadeklarowały we wniosku o przyznanie dodatku osłonowego odbiór w formie gotówki zobowiązane są do odbioru pieniędzy w kasie Ośrodka w godzinach od 10:00 do 14:00. Przelew na rachunki bankowe będzie wykonany do 31 marca. Informujemy, że osoby które nie podały adresu e-mail mogą zgłaszać się do Ośrodka po odbiór informacji o przyznaniu dodatku osłonowego. Brak odbioru informacji nie spowoduje wstrzymanie wypłaty dodatku osłonowego – informuje MOPS w Przasnyszu.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś
Boguś
8 miesięcy temu

Ostatnie podrygi. Zaraz z usług i $ z mopsu będą korzystać wypędzeni sąsiedzi. Co na to Dzesiki i Janushe