Ponad 650 tys. zł na centra integracyjne w powiecie przasnyskim

Samorząd województwa Mazowieckiego przyznał pieniądze na zadania w ramach pilotażowego programu „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023”. Dofinansowanie trafi do gminy Chorzele, Krasne, Krzynowłoga Mała, Czernice Borowe i gminy Przasnysz.

 

Kolejne pieniądze trafią do samorządów z terenu powiatu przasnyskiego. 23 maja Sejmik Województwa Mazowieckiego przyznał dofinansowanie na zadania w ramach pilotażowego programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023”. Jest on odpowiedzią na zgłaszane przez samorządy postulaty dotyczące wsparcia aktywizacji, rozwoju i funkcjonowania życia zbiorowego mieszkańców ternu Mazowsza.

„Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023” ma na celu zaspokajanie ww. potrzeb poprzez udzielanie przez Województwo wsparcia finansowego gminom, realizującym zadania wspierające integrację i rozwój lokalnych społeczności poprzez zapewnienie podstawowej infrastruktury pełniącej rolę „centrum integracyjno-kulturalnego”. Dofinansowanie mogły otrzymać zadania takie jak budowa, remonty, modernizacja budynków i pomieszczeń świetlic wiejskich, gminnych i osiedlowych ośrodków kultury, domów kultury oraz innych budynków, obiektów budowlanych lub pomieszczeń o odpowiednich parametrach użytkowych i funkcjonalnych (wraz z ich wyposażeniem) umożliwiających całoroczną oraz niezależną od warunków klimatyczno-pogodowych aktywizację i funkcjonowanie życia zbiorowego lokalnych społeczności – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Wśród beneficjantów programu są samorządy z terenu powiatu przasnyskiego. Łącznie otrzymają 654 508,29 zł:

Gmina Chorzele

  • „Modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Nowa Wieś” -150 000,00 zł

Gmina Czernice Borowe

  • „Utworzenie Lokalnego Centrum Aktywności Społecznej w Czernicach Borowych” – 150 000,00 zł

Gmina Krasne

  • „Wymiana pokrycia dachowego na świetlicy wiejskiej w miejscowości Żbiki” – 119 999,00 zł

Gmina Krzynowłoga Mała

  • „Termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzynowłodze Małej” – 84 509,29 zł

Gmina Przasnysz

  • „Remont budynku świetlicy wiejskiej w Zakociu” – 150 000,00 zł

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments