Ponad 46 mln zł popłynie do samorządów powiatu przasnyskiego z Polskiego Ładu. Najmniej dla Przasnysza i Chorzel

Rozstrzygnięto ósmą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania dla samorządów z powiatu przasnyskiego to ponad 46 mln zł. Wnioski o wsparcie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego (JST) i ich związki. Za Kancelarią Premiera zamieszczamy listę beneficjentów wraz z kwotami wsparcia i wskazaniem dofinansowanych inwestycji z samorządów powiatu przasnyskiego.

 

W ramach ósmej edycji gminy, powiaty i miasta w całej Polsce mogły składać wnioski o wsparcie inwestycji od 20 lipca do 16 sierpnia 2023. Każdy samorząd mógł złożyć maksymalnie trzy wnioski, każdy o innej maksymalnej wartości dofinansowania: nie większej niż 2 mln. zł, nie większej niż 8 mln zł i nie większej niż 30 mln zł.

Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych będzie wypłacane w zależności od czasu realizacji inwestycji. W przypadku inwestycji, których realizacja nie będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy wypłata nastąpi po jej zakończeniu. W przypadku inwestycji, których realizacja będzie trwała dłużej niż rok miesięcy wypłaty będą realizowane w 2-3 transzach. Wypłaty dofinansowania będą realizowane w stałych terminach wypłat ogłaszanych na stronie internetowej BGK.

Poniżej lista beneficjentów wraz z kwotami wsparcia i wskazaniem dofinansowanych inwestycji samorządów z powiatu przasnyskiego:

Gmina Chorzele

 • Rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Bagienice, gmina Chorzele – 1 900 000,00 zł

Gmina Czernice Borowe

 • Nowe oblicze Rostkowa – miejsca kultu Św. Stanisława Kostki – 8 800 000,00 zł

Gmina Jednorożec

 • Przebudowa drogi gminnej nr 320318W w miejscowości Olszewka – 2 000 000,00 zł
 • Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Jednorożec – 7 030 000,00 zł

Gmina Krasne

 • Modernizacja infrastruktury drogowej w Gminie Krasne – 7 930 000,00 zł

Gmina Krzynowłoga Mała

 • Modernizacja sieci drogowej na terenie gminy Krzynowłoga Mała – 7 999 000,00 zł

Gmina Przasnysz

 • Budowa budynku na potrzeby gminnej instytucji kultury w Bogatem – 3 869 500,00 zł
 • Modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nowej Krępie – 391 000,00 zł
 • Zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych poprzez przebudowę dróg gminnych w Gminie Przasnysz – 4 999 992,50 zł

Miasto Przasnysz

 • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę ulic w Przasnyszu (ulice: Nowowarszawska, Jana Kilińskiego) – 1 900 000,00 zł

Powiat Przasnyski

 • Usprawnienie obsługi pacjenta w SPZZOZ w Przasnyszu poprzez modernizację infrastruktury sprzętowej i informatycznej – 1 989 000,00 zł
 • Utworzenie Oddziału Opieki Senioralnej (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) w SPZZOZ w Przasnyszu z możliwością leczenia osób zarażonych wirusem Sars-CoV-2 – etap II 7 990 000,00

 

Wyniki kolejnej edycji Nowego ładu skomentował już w mediach społecznościowych burmistrz Łukasz Chrostowski, który nie kryje rozczarowania, związanego z faktem, że do Przasnysza popłynęło najmniej pieniędzy, biorąc pod uwagę wszystkie samorządy z powiatu przasnyskiego (taką samą kwotę dostała gmina Chorzele).

„Dziś jest mi po prostu na maxa przykro…(…) Miasto Przasnysz otrzymało najmniej środków w całym regionie… (równie niewiele otrzymały jedynie Chorzele). Miasto Przasnysz NIE OTRZYMAŁO wsparcia na Remont i Modernizację Szkoły Podstawowej nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 1 i Miejskiego Przedszkola nr 2 – 8 mln zł. Na tym wniosku szczególnie mi zależało. Każdy mieszkaniec Przasnysza wie, że te placówki wymagają pilnego remontu. Miasto Przasnysz NIE OTRZYMAŁO środków na budowę ulicy Polnej, ulicy ks. Jana Twardowskiego i ul. Pileckiego – 8 mln zł. Na budowę ulicy Pileckiego mieszkańcy czekają już zdecydowanie za długo… Tym razem pojawiła się szansa, że się uda – niestety, nie tym razem.  Miasto Przasnysz (4 października) NIE OTRZYMAŁO środków z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – rozwój stref przemysłowych – na rozwijającą się przestrzeń miasta ul. Przemysłowej i ul. Targowej, która poprawiłaby infrastrukturę drogową dla przyszłych firm wzdłuż ul. Przemysłowej, Galerii Handlowej, dla ABB czy dla KROSS. (wniosek składaliśmy po raz drugi). Cieszymy się jedynie z uzyskanego dofinansowania na remont ul. Nowowarszawskiej i części ul. Kilińskiego (1,9 mln) – to jedyna dobra dziś informacja” – napisał.

„Cieszę się ze wszystkich pozyskanych środków dla Gmin i Powiatu (dwa dofinansowania na Szpital) z powiatu przasnyskiego – bo rozwój naszego regionu, jest też w gestii Przasnysza. Gratuluję serdecznie i cieszę się razem z Wami. Nie poddajemy się! Będziemy próbowali w dalszym ciągu pozyskać środki na wspomniane zadania – bo są one dla Przasnysza po prostu niezbędne!” – dodał.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia.
Małgosia.
1 miesiąc temu

Warto było panie burmistrzu prowadzać się i gościć pisiorków w naszym mieście? A może rząd przejrzał twojego Facebooka i stwierdził że dzieciom pieniędzy nie daje

Dlatego
Dlatego
1 miesiąc temu

No to się Nareście jedyny postarał. Chodzi golić brodę do burmistrza dla fotki a kasy zero. Ciekawe czy chociaż za golenie zapłacił

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Dlatego

Starosta się postarał i dostał 10 mln na szpital, który należy do powiatu. To miasto chyba się nie postarało. I takie tlumaczenie ze kasa idzie tylko do ludzi PiS-u. Wójt z Czernic Borowych jest blisko z PSL a dostał 9 mln, Wójt z Krasnego 8 mln. Ludzie ogarnijcie sie i zaczynajcie rozliczać wlodarzy z kompetencji i efektów, a nie z fotek bycia barberem.

Dlatego
Dlatego
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Hmm, efekty działań starosty widać namacalnie. NIC NIE MA
Kasa dla szpitala a w przygotowaniu jego prywatyzacja! Żarty jakieś z nas wszystkich!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Dlatego

Jeśli jesteś obiektywny to spojrzysz ze w ostatnim czasie wyremonotwano w Przasnyszu Orlik i sale gimnastyczną. Przejedź się po drogach powiatowych i zobacz jak wyglądają teraz a jak wyglądały 5 lat temu. Oczywiście nie wszystkie ale wiele się już udało zrobić w tej sprawie. Zobacz jak wygląda droga z Jednorożca do Chorzel albo z Przasnysza do Świętego Miejsca. To wszystko udało się w obecnej kadencji powiatu gdzie starosta jest Bieńkowski. Nie odbierzesz mu tego. A już są pozyskane środki 10 mln teraz na szpital plus 6 mln na SOR, kasa pozyskana na ścieżkę rowerową przy różowych słupach i wiele innych.… Czytaj więcej »

Oj, Piotrze
Oj, Piotrze
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Orlik powstał za Szczepankowskiego, sala gimnastyczna, ścieżka rowerowa i drogi tez. Remonty i utrzymanie w sprawności tego, co się posiada- żadna łaska. Trochę kasy na szpital, jesli ma być sprywatyzowany – to farsa

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Oj, Piotrze

Orlik powstał koło 2012 roku za Tuska kiedy euro się zbliżało tak dosłownie mówiąc. Natomiast jakby Pan znał dokładnie temat to wiedziałby że boisko się nie nadaje so użytku i potrzebna jest modernizacja. Tak samo sala gimnastyczna – czy widział Pan jaka tam była nawierzchnia? Ścieżka rowerowa tak samo jak ona wygląda? Czy Pan jest tutejszy? Proszę się przejechać. Nie sztuka jest coś zrobić a zrobić to dobrze

Czy coś sie udalo?
Czy coś sie udalo?
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Gdyby było to zadbane i remontowane w czasie, nie byłoby takiego stanu. To oczywiste. Proszę podać chociaz jedną inwestycję obecnego starosty. Oczywiście oprócz tych stawków przy ZSP.

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Do tego cl robił Szczepankowski, Bieńkowski nie na nawet startu. Teraz mu w głowie kampania, wcześniej niewiadomy co.

miki
miki
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

a co z drogą wojewódzką 544 z Przasnysza do Mławy? tą drogą nie da się jechać!!! i co bieńkowski zrobił przez te kilka lat – nic!!!! a to droga strategiczna, bo łączy 4 powiaty! obudź się chłopie!!!!!

niemamniku
niemamniku
1 miesiąc temu

Niepotrzebnie burmistrz, wiele razy się chwalił, jacy to oni są efektywni w pozyskiwaniu dotacji z polskiego ładu. Chwalił się i się w końcu nachwalił.
Nie od nich te finansowe wsparcie zależy jak widać.
I tyle też pomogło Bięńkowskiego bieganie za Morawieckim, Szydło i Kaczyńskim i całą resztą na tysiącu zdjęć u Bieńkowskiego.
Nasz nr 1 do Senatu, a miasto z niczym ! Nawet strefy przemysłowe z porażką, a podobno Bieńkowski wciąż o strefach rozmawiał z Morawieckim.
Nasza jedynka do Senatu mocno zadziałała.

niemamniku
niemamniku
1 miesiąc temu
Reply to  niemamniku

Burmistrzowi należy się krytyka za częste bezpodstawne wychwalanie swoich urzędów i możliwości. Bezzasadnie i bardzo często. Poprzedniego burmistrza za brak tej dotacji, byście na taczkach chcieli wywieść, a obecnego cóż … wina Pisu i Bieńkowskiego. Krytyka obecnego burmistrza także musi sięgać, szczególnie w takich sytuacjach, gdy się nachwalił, że aż uwalił. Natomiast Bieńkowski, to kolejna nasza porażka. Owszem szpital teraz dostaje miliony, ale coś chyba ten Bieńkowski, nie walczy o miasto, tylko o swoje powiatowe sprawy. Mam wrażenie, że jako senator Bieńkowski, też nie powalczy o nasze miejskie sprawy. Jako kandydat do senatu, Bieńkowski rzuca hasło, nowej dwupasmowej drogi, łączącej… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  niemamniku

Ludzie zrozumcie miasto ma Burmistrza a powiat statoste. Każdy walczy o swoje. Staroście jak widać się udaje, a burmistrzowi nie. To wina Starosty że miasto nie dostało? Co on przyznawal te srodki? Startował do powiatu został starosta i walczy o inwestycje powiatu. Zamiast się cieszyć że dostaliśmy 10 mln na szpital i gratulować mu że się udało, to wy go jeszcze atakujecie. Co chłop nie zrobi to źle. Ludzie pomyślcie na chłodno. Mnie nie obchodzi kto z jakiej jest partii tylko co robi dla naszej społeczności.

Co się udało?
Co się udało?
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

A co się staroście udało? Powiesić banery -monidła , na każdym z innym facetem?

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Patrzysz na sprawy obiektywnie czy jesteś zaślepiony nienawiścią do człowieka bądź partii? Bo jak to drugie to cokolwiek nie napisze to i tak będzie źle

Co się udało?
Co się udało?
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Nie jestem związany żadną partią a takie uczucie jak nienawiść jest mi obce. Nie mogę jednak pozwolić aby wygrywało kłamstwo, cwaniactwo i oszustwo, bo jest to niezgodne z moim sumieniem.

Czy coś sie udalo?
Czy coś sie udalo?
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Na dodatek kłamstwo, cwaniactwo i oszustwo połączone z rękami złożonymi i kaleczenie przed ołtarzem

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Jeśli kłamstwem cwaniactwem i oszustwem nazywasz: m.in pozyskanie teraz 16 mln na szpital, remont sali gimnastycznej i dachu w KEN-ie, remont Orlika, droga na Święte Miejse, droga Chorzele – Jednorożec czy inne drogi na które pozyskano środki rządowe, budowa Srodowiskowego Domu Samopomocy przy Rudzie czy baseny to ciężko mi z taką osobą merytorycznie dyskutować. Można kogoś nie lubić ale sprawiedliwie trzeba dodać że dzięki Bieńkowskiemu bardzo dużo się zmieniło w mieście i powiecie w ostatnim czasie. Kto przeczyta mój wpis niech się zastanowi i sam rozstrzygnie czy to mało czy dużo.

Czy coś sie udalo?
Czy coś sie udalo?
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

W kółko piszesz to samo. Wiec jeszcze raz powtórzę. Pieniądze na szpital to kropla w morzu potrzeb. Nie zspobiegną niczemu. To tylko przedwyborcze manipulacje.
Remont istniejącej infrastruktury to żadna łaska. Wybudował wszystko Szczepankowski. Oprócz bajorek przy ZSP.
Żadne społeczne problemy nie są rozwiązane.
Problem komunikacji publicznej nie rozwiązany
Specjalistów w szpitalu zero
Pieniądze wpompowane w szkoły nie dają poprawy wyników edukacyjnych
W zakresie ochrony środowiska nic się nie robi
Miejsc pracy zero
Nie ma pomysłu na rozwój
Strefy gospodarcze puste
Itd
Itd
Itd

Czy coś sie udalo?
Czy coś sie udalo?
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Wymierny efekt działań starosty::
Liczba mieszkańców maleje
Powiat się wyludnia
Brak perspektyw

niemamniku
niemamniku
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

„Mam wrażenie, że jako senator Bieńkowski, też nie powalczy o nasze miejskie sprawy. Jako kandydat do senatu, Bieńkowski rzuca hasło, nowej dwupasmowej drogi, łączącej Ciechanów i Płońsk – jest to zadanie dla senatora Bieńkowskiego. Jest to hasło z dnia 15 września. Senator Bieńkowski uważa, że jest to „To szybszy dojazd i więcej miejsc pracy w całym naszym regionie” Natomiast w dniu 3 października na pytanie jednego z mieszkańców o obwodnicę Przasnysza ” Zapytanie Krzysiu? Kiedy będzie obwodnica Przasnysza? Bieńkowski odpowiada ” to zadanie GDDKIA a władze miasta nie zwracają się w tej sprawie do nich.”  „ Odpowiedz na to, to Ci wrzucę ze… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  niemamniku

Starosta odpowiada za powiat i dostał 10 mln. Za miasto odpowiada Burmistrz I to on dostał 2 mln. Nie mieszajmy ludzi do jednego wora. O środki trzeba umieć zabiegać i się starać. Starosta dla powiatu potrafi, burmistrz jak widać nie.

Oj, Piotrze
Oj, Piotrze
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Gdyby wystarał się o zapłatę wszystkich długow szpitala, to byłoby znaczące. Jednak grosze rzucone na sprzęt, który posłuży prawdopodobnie już przyszłemu właścicielowi – jaka to zasługa?

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Oj, Piotrze

Jeśli 16 mln to dla Pana grosze to gratuluje. Dla mnie to duże pieniądze i super że się udało je dostać. Wiemy jak działa służba zdrowia w całej Polsce i ogółem jest tragedia i wedlug mnie potrzeba zmienić cały system włącznie z likwidacja NFZ, tylko nie wiem kto by się odważył na taką reformę

Zapytaj Piotrze
Zapytaj Piotrze
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Zapytaj pana starosty jakie jest obecne zadłużenie szpitala. Wówczas się przekonasz, jakie są potrzeby i zrozumiesz, ze te 16 mln na określone cele, to naprawdę gros3

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
1 miesiąc temu
Reply to  Oj, Piotrze

Tak naprawdę jakie to ma znaczenie dla przeciętnego zjadacza chleba czy pójdzie leczyć się do szpitala powiatowgo na NFZ czy prywatnego też na NFZ?

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
1 miesiąc temu

Życie… widocznie wnioski miały jakieś braki

jak
jak
1 miesiąc temu

Myślę ,że nie .Inna sytuacja mogła mieć wpływ.Trzeba potrafić współpracować i z opozycją.

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
1 miesiąc temu
Reply to  jak

Być może ale na czymś traci się punkty do końcowej klasyfikacji i widocznie gdzie te punkty zostały zgubione.

Kuracjusz
Kuracjusz
1 miesiąc temu

Może wkoncu uczciwiy dzień pracy w fotelu burmistrza a nie barbera czy mistrza kebaba i czas się wziasc do roboty? Może chwalenie się z bycia kolega ministra ozdoby przyniosłoby cokolwiek więcej niż fotki ?

Gosia
Gosia
1 miesiąc temu
Reply to  Kuracjusz

Dzień pracy jako barber czy przy sprzedaży kebaba burmistrz wykonywał to w swoim czasie urlopowym. A pieniądze zarobione w tym czasie były przeznaczone na cele charytatywne. I za to szacunek dla niego!

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu

Prawda jest taka że wiele naobiecywał a bardzo mało zrobił. Można zwalać na wszystkich ale warto zacząć od siebie i zrobić rachunek sumienia. Oby to była ostatnia kadencja. Sam dalem się nabrać na te obietnice ale pierwszy i ostatni raz.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Argument że srodki przyznawane są po linii partyjnej jest z dupy. Wójtowie z Przasnysza, Krasnego, Jednorożca, Czernic Borowych nie są w PiS-ie a dostali kilka razy więcej niż Przasnysz. Zastanówcie się na chłodno a nie wszystko z polityką łączycie. Może po prostu złożono słabe wnioski?

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Jak się zatrudnia swoich po znajomościach po pomogli w kampanii a nie po kompetencjach to takie są efekty jak widać

przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu

Tyle obietnic „nareszcie przasnyskiego”, a środków od kolegów z partii dla Przasnysza nie załatwił… słabo ta kampania się napędza … bardziej hamuje…

audytor
audytor
1 miesiąc temu

10mln na prywatny dom senioralny zadłużonego po uszy szpitala……
przecież za te 10 mln wszystkie projekty Miasta by się zrobiło …
i trzeba czytać ze zrozumieniem, 10mln na inwestycje szpitalne: modernizcja sieci IT i dom senioralny,
nikt tu nie mówi o spłacaniu zadłużenia, które po uruchomieniu wspomnianego ZOLu zacznie rosnąć, bo ludzi trzeba zatrudnić, a obiekt utrzymać…