Ponad 33 mln zł dla Politechniki Warszawskiej na budowę poligonu naukowego w powiecie przasnyskim!

Politechnika Warszawska wygrała konkurs na środki unijne na budowę w powiecie przasnyskim poligonu doświadczalno-wdrożeniowego. Pierwszy etap poligonu zostanie zbudowany w Sierakowie na Przasnyskiej Strefie Gospodarczej za kwotę 33,5 mln zł.

Wkrótce marszałek Adam Struzik podpisze z rektorem Politechniki prof. Janem Szmidtem umowę w tej sprawie.

Pomysł i konsekwencja starosty Zenona Szczepankowskiego

Poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim to pomysł i konsekwentne starania starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, wsparty przez naukowców Politechniki Warszawskiej.

Za Politechniką przyjdą inwestorzy

Powiat przasnyski, zabiegając o politechniczne laboratoria, ma nadzieję, że wraz za nauką i innowacjami, na strefę ekonomiczną pod Przasnyszem przyjdą inwestorzy, którzy zechcą wprowadzić do produkcji opracowane przez poszczególne wydziały Politechniki, patenty i wzory użytkowe. Starosta wielokrotnie gościł już w Przasnyszu członków zarządów najbardziej awangardowych światowych firm, np. Lockheed Martin (producent F16 i F-35), General Dynamics, Aspen.

Dalszy rozwój powiatu

Politechnika Warszawska również widzi ogromną szansę na rozwój we współpracy z innowacyjnymi firmami, a także innowacyjnym samorządem, bo tak jest postrzegany powiat przasnyski. Unia Europejska i samorząd województwa mazowieckiego również dostrzegły duży potencjał w tej współpracy, dlatego projekt otrzyma potężne dofinansowanie.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments