Ponad 32 tys. maseczek ochronnych przyleciało do mieszkańców Mławy.

Na lądowisku w dzielnicy przemysłowej Mławy wylądował wczoraj helikopter z 32 tysiącami maseczek ochronnych. W przyszłym tygodniu wolontariusze rozniosą je do skrzynek pocztowych mieszkańców Mławy.

 

Mława pozyskała je, jako pierwsze w kraju miasto, w ramach akcji obywatelskiej #MaseczkidlaPolski.

–Jestem pod wielkim wrażeniem, bardzo wzruszony i wdzięczny za to, że taka inicjatywa się zrodziła […]. Proszę, podziękujcie wszystkim tym, którzy zaangażowali się w ich produkcję i dystrybucję – mówił burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. – Ja będę odpowiadał za dystrybucję maseczek wśród mieszkańców Mławy i powiatu mławskiego. I mamy pomysł na to, jak to zrobić – wskazywał.

Jak wyjaśnił, miasto skorzysta ze zgromadzonych danych dotyczących gospodarki odpadami, dzięki którym będzie wiadomo, ile maseczek należy przekazać pod poszczególne adresy. Najpierw jednak otrzymają je szpital, a następnie pozostałe służby odpowiedzialne za ochronę życia i zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miasta. Dystrybucja rozpocznie się w poniedziałek, po 48 godzinach kwarantanny i ozonowaniu maseczek.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu

Bzdurna akcja. Zwykle marnotrawstwo.

jot
jot
4 lat temu

Oczywiście Marek/prawdziwy/ przeciwny. Chciałabym ,aby mieszkańcy Przasnysza też dostali , ale nie wiem czy Burmistrz /bo tylko On może/ podjął starania.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  jot

Po pierwsze primo. Środek transportu. Mlawa to leży na Svalbardzie czy na Grenlandii, żeby trzeba było śmigłowcem maseczki wozić? Wiesz, ile kosztuje godzina takiego lotu?

Po drugie primo, to jeśli damy maseczkę każdemu, to większość z nich wyląduje w szafkach, szufladach i jakichś dziwnych miejscach i nigdy nie zostanie użyta. A mogłyby się przydać naprawdę potrzebującym.

I po trzecie primo, maskę nosimy żeby nie zarażać, a nie żeby nie zostać zarażonym. Jeśli nie masz żadnych objawów typu kaszel, katar, kichanie, to po co nosić maskę? Dla lansu?

Miko68
Miko68
4 lat temu

Słuchaj nie patrz na lot ile kosztuje te maseczki sponsorowal wipasz firma z Mławy a tak naprawdę to szef tej całej firmy jedyna firma w Mławie pytanie A co na to LG

Gandalf
Gandalf
4 lat temu

To inicjatywa obywatelska, nie państwowa!
Stoją za tym lekarze , przesiębiorcy i zwykli ludzie tak uznali wiec tak zrobili;
Państwo zas nasze kochane za tej władzy istnieje tylko teoretycznie i na niby, PiS , Rydzyk i Du.a out na zawsze!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Gandalf

No to zmienia postać rzeczy. W tekście pojawił się tylko burmistrz. Prywatne pieniądze, zrobili z nimi co chcieli.

A co do działań władzy, to każdy widzi, co się dzieje. Ale trzeba przyznać, że zgred z Żoliborza rozgrywa wszystkich jak dzieci. Skuteczny jest skubaniec. A dorzucenie zmian w ordynacji wyborczej do pakietu antykryzysowego to już mistrzostwo świata. Co by senat nie zrobił, to będzie źle.

Wladek
Wladek
4 lat temu

Marku (prawdziwy). Pewnie gdyby akcja toczyła się w Ciechanowie to byś akcję pochwalił…… Bzdurne to są Twoje komentarze. Współczuję Ci, masz poważny feler…. A co do helikoptera to akcję (finansowo) wspomagała firma Wipasz, która ma w Mławie jeden ze swoich dużych zakładów przetwórczych . A od prywatnych pieniędzy to wara….Tak, proszę Pana , tam nie tylko LG, Heesung, czy XLEnergyDrink. Tak więc zamiast siedzieć i wylewać na klawiaturę swoje niepowodzenia to warto czasami docenić działania włodarzy miast i biznesmenów. Każdy gest się liczy, prawda…..? Czy lepiej założyć ręce na klatkę i czekać…..Tylko na co? Pozdrawiam w nadziei, że zmienisz swoje… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Wladek

Ale ja to wszystko doceniam. Tylko napisz mi proszę, jaki jest sens wydawania pieniędzy (niezależnie czy prywatnych, czy publicznych) na maseczkę dla każdego mieszkańca? Zapytaj proszę lekarza, czy chodzenie po ulicy w maseczce ma jakikolwiek sens, gdy jesteś zdrowy. Jeśli te maseczki już przyleciały, to niech trafią tam, gdzie będą potrzebne. A nie znaczna część skończy zapomniana lub jako zabawki. I nie wiem, dlaczego miałbym chwalić Ciechanów. Burmistrza nie oceniam. Natomiast Starosta mnie strasznie irytuje. Lansuje się z politykami PiSu, licząc chyba na jakieś stanowisko w urzędach centralnych (z posłem nie wyszło). Jest jednak beznadziejnym managerem, właściwie tylko administruje Powiatem,… Czytaj więcej »

jot
jot
4 lat temu
Reply to  Wladek

Brawo WALDEK 🙂

jot
jot
4 lat temu

Moi drodzy mam prośbę nie komentujmy wpisów Marek/prawdziwy/ niech on sobie pisze , bez naszego odzewu, ignorujmy tego człowieka.Niech siedzi i pisze te swoje „racje”.Pozdrawiam

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  jot

Panie Jot, a kim Pan jest, żeby pisać takie rzeczy? Póki co Pana bezzębny Idol jeszcze cenzury internetu nie wprowadził. Boli prawda o Przewodniej Sile Narodu? Już nawet niektórzy wasi działacze przejrzeli na oczy. Czas się obudzić. Najwyższy czas.

Gandalf
Gandalf
4 lat temu
Reply to  jot

Jest wolność słowa – jeszcze, można pisać i czytać czyjeś wypowiedzi – dowolnie; wiec Rada dla Ciebie – jak ci przeszkadzają nie czytaj i nie komentuj , o innych się nie martw i nie sugeruj co maja czynić; Prawda jest oczywista przynajmniej dla mnie: bolszewicy z PiS , Rydzyk i Du.a out na zawsze!!!
O lokalnym „lyderze” , zwykłym biurokracie , bo cóż on robił w życiu – nie wspominam;
Chcesz to czytaj moj post chcesz to ignoruj , Twój wybór , pozdrawiam

Daro
Daro
4 lat temu

Rolnikom placa po 2.80 za kg drobiu w takich ciężkich czasach. A śmigłowcem sie Wiśniewski rozbija. Szok !!!!!
Chwała Bogu ze na dniach zamkna ta manufakture. Zero ludzi do pracy w takich warunkach. Wzzyscy Ukraińcy bezpowrotnie w domku a reszta na kwarantannie . 3 przypadki potwierdzone

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu
Reply to  Daro

No ale dla Przasnyszan to jak widać zbawca narodu i dobrodziej.