Ponad 300 tys. zł dla Gminy Przasnysz na program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Gmina Przasnysz podpisała umowę na kolejną realizację programu pod nazwą „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023. Na ten cel pozyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na kwotę 302 156,95 zł.

 

– Głównym celem programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym – informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

Adresatami programu są:

  • dzieci w wieku do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi do wyżej wymienionych.
  • Asystent osoby niepełnosprawnej może pomóc w wykonywaniu wielu czynności. Wśród nich są czynności dnia codziennego, pomoc w wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem programu w wybrane miejsca, pomoc przy załatwianiu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury, a także zaprowadzaniu i odbieraniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments