Ponad 3 tysiące mandatu i 35 punktów karnych. Młody kierowca ten dzień zapamięta na długo

25-letni kierowca przekonał się jak surowe mogą być konsekwencje popełniania wykroczeń na drodze. Kilka razy złamał zakaz wyprzedania, za co został ukarany mandatami w łącznej kwocie 3,2 tysiąca złotych. Na jego konto trafiło też 35 punktów karnych.

 

Wykroczenia popełnione przez mężczyznę zauważyli jadący do pracy policjanci.

– W miniony wtorek kilka minut po godzinie 7:00 jadący do pracy policjanci, pełniący służbę w ciechanowskiej komendzie, zauważyli kierowcę Fiata, który popełnia szereg wykroczeń w ruchu drogowym, a tym samym stwarza zagrożenie dla innych uczestników. Gdy mężczyzna zjechał na jedną ze stacji benzynowych, policjanci powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji – informuje Magda Zarembska z KPP Ciechanów.

 

– Z relacji policjantów wynikało, że kierowca Fiata, 25 – letni mieszkaniec Ciechanowa, nie zastosował się dwukrotnie do znaku ,,zakaz wyprzedzania” na wiadukcie oraz do znaku ,,linia podwójna ciągła”. Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń, za które został ukarany mandatami o łącznej kwocie 3200 złotych, a do jego ewidencji trafiło 35 punktów karnych – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina: „Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu brakiem ostrożności. Nieodpowiedzialnymi zachowaniami na drodze narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych użytkowników dróg. Dlatego też apelujemy o rozsądek i ostrożność”.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
24 dni temu

Fast end furiuss. X