Ponad 240 tys. złotych dla powiatu przasnyskiego na wsparcie osób niepełnosprawnych

W roku 2021 powiat przasnyski w wyniku naboru wniosków na realizację programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2021 pozyskał środki w łącznej kwocie 243 448,50 zł  z Funduszu Solidarnościowego. Środki te umożliwią realizację programu dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu w 2021 roku.

 

Chęć przystąpienia do tegorocznej edycji programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” zgłosiło 751 gmin/powiatów ze wszystkich 16 województw.

Duże  zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc sprawiło, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej wychodząc naprzeciw potrzebom wnioskodawców, zwiększył budżet na realizację programu z planowanych 80 mln zł do 144 mln zł.

 

Źródłem finansowania programów jest Fundusz Solidarnościowy.

 

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021

Program ma na celu wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.


 

Źródło Powiat Przasnyski
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments