Ponad 200 tys. zł dla Spółek Wodnych z gminy Chorzele

W tym roku Spółki Wodne działające na terenie gminy Chorzele otrzymały ponad 200 tys. złotych na prace związane z utrzymaniem sprawności systemów i urządzeń melioracyjnych.

 

Spółki wodne podejmują wiele działań, które pomagają w utrzymaniu sprawności systemów i urządzeń melioracyjnych.

– Ma to niebagatelny wpływ na efektywność produkcji rolniczej oraz przyczynia się do ochrony przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi takimi jak powódź czy susza – wyjaśnia Urząd Miast i Gminy Chorzele.

W związku z tym Spółki Wodne działające na terenie gminy Chorzele złożyły wnioski do Urzędu Marszałkowskiego o udzielenie dotacji z programu „Mazowsze dla melioracji”.

– Wnioski rozpatrzono pozytywnie i 14 lipca 2023r. w Płocku, Marszałek Adam Struzik oraz Wiesław Raboszuk – Wicemarszałek, podpisali umowy o udzielenie dotacji celowej ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych dla Spółki Wodnej Krzynowłoga Wielka i Spółki Wodnej Zaręby – dodaje urząd.

 

Spółka Wodna Krzynowłoga Wielka reprezentowana przez przewodniczącego zarządu Andrzeja Moskalika oraz zastępcę przewodniczącego Tadeusza Dzilińskiego otrzymała dotację w kwocie 37 483,05 zł brutto,  na wykonanie do 30 listopada 2023 roku zadania pod nazwą „Wykonanie konserwacji rowów melioracyjnych”. Podobnie, Spółka Wodna Zaręby reprezentowana przez przewodniczącego zarządu Roberta Sęndrowskiego oraz zastępcę przewodniczącego Roberta Niskiego, otrzymała dotację w kwocie 44 894,73 zł brutto.

– Ponadto obydwie spółki wodne, we współpracy z UMiG w Chorzelach, złożyły wnioski o udzielenie dotacji podmiotowej na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych, które zostały pozytywnie rozpatrzone przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki – dodaje samorząd.

Co za tym idzie, Spółka Wodna Zaręby otrzymała 21 097 zł brutto, zaś Spółka Wodna z Krzynowłogi Wielkiej 20 856 zł brutto z dotacji podmiotowej budżetu wojewody oraz rezerwy celowej MRiRW. Pieniądze przekazał także chorzelski urząd, po 50 tys. zł dla każdej ze spółkek.

– Wszelkie niezbędne prace Spółka Wodna Zaręby wykona w tym roku za 115 991,73 zł brutto, natomiast Spółka Wodna Krzynowłoga Wielka za kwotę 108 339,05 zł brutto – dodaje samorząd.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments