Ponad 20 lat temu wprowadzili się do pustostanu we wsi koło Przasnysza. Dom wyremontowali, a teraz muszą go opuścić

– Dzień Dobry. Na wstępie chciałbym opowiedzieć krótką historię – rozpoczyna pan Łukasz Pszczółkowski opisując utworzoną przez siebie zbiórkę na portalu zrzutka.pl „Oszukani Przez Państwo Polskie, zbieramy na nowy DOM”.

 

W 1996 roku Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa wynajęła rodzinie zrujnowaną nieruchomość, znajdującą się w jednej z wsi koło Przasnysza. Budynek znajdował się na terenie byłego pegieeru.

– Umowa najmu dotyczyła budynku, który w 1996 roku nie nadawał się do zamieszkania. Za zgodą Agencji Nieruchomości Rolnej my zdecydowaliśmy się wynająć budynek i wyremontować go pod warunkiem wykupienia tego budynku na własność ( oczywiście taką zgodę otrzymaliśmy na piśmie). Spisaliśmy z ANR protokół zdawczo odbiorczy. Do budynku doprowadziliśmy wodociągi, energię elektryczną i centralne ogrzewanie. Zostały założone okna, wstawione drzwi. Wykonane były również tynki zewnętrzne i wewnętrzne – czytamy.

 

– Gdy wyremontowaliśmy budynek zaczęły się problemy. Wówczas bowiem rozpoczął się proces odzyskiwania tego terenu przez dawnego właściciela, który stracił ten majątek przez dekret z lat 50 – dodaje pan Łukasz.

– W czerwcu 2021 KOWR przekazał nieruchomość nowemu właścicielowi wraz z umową najmu. Nowi właściciele (spadkobiercy – red.) twierdzą, że umowa najmu nie obowiązuje z nimi, tylko z KOWR a KOWR już nie dysponuje nieruchomością więc umowa najmu jest nieważna – napisano na zrzutce.pl.

– Pozostaje kwestia zwrotu kosztów poniesionych na tą nieruchomość. Właściciel twierdzi, że nie zapłaci, bo to jego nie interesuje. KOWR również twierdzi, że nie zapłaci, bo przekazali nieruchomość właścicielom i ich to również już nie interesuje. Ponieśliśmy więc ogromne nakłady finansowe na tą nieruchomość, a teraz mamy się wyprowadzić? – pyta.

– Z tą zrzutką nie wiążę dużych nadziei, ale muszę spróbować. Nigdy nie prosiłem o pomoc no i nadszedł ten pierwszy raz. Tak więc jeżeli jesteście w stanie nam pomóc to z góry dziękujemy – kończy pan Łukasz.

 

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusia
Bogusia
8 miesięcy temu

Klan wójtów Panów K dalej działa to nie przypadek że ci panowie już odzyskali dawny majątek Chojnowo teraz Kuskowo przy wydatnej pomocy Pana Wójta Czernic Borowych który może mieć w tym udziały. Gdzie Prokuratura ale o czym mówić ci ludzie są ponad prawem.

Czytelnik
Czytelnik
8 miesięcy temu
Reply to  Bogusia

Panów K czyli Panów Kołakowskich nie ma na nich prawa wiadomo kasa robi swoje

józek
józek
8 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe . kupili , mógł kupić każdy tylko trzeba mieć pomysł i pieniądze po co oskarżać

Wesoły
Wesoły
8 miesięcy temu
Reply to  Bogusia

Oszukani przez państwo, które państwo zawiniło i was oszukało . Prawa i Sprawiedliwości, czy PO czyli państwo Tuska .Państwo PIS może to wszystko naprawić , natomiast Tusk nie naprawi sami wiecie dlaczego, Drodzy państwo Pszczółvvvv wystarczy iść do najbliższego biura poselskiego PIS lub placówki terenowej partii Prawa i Sprawiedliwości i wszystko odkręcą ,mogą nawet unieważnić akt notarialny jak dopatrzą się nieprawidłowości i dom będzie wasz .

ja ja
ja ja
8 miesięcy temu
Reply to  Bogusia

Czy odzyskanie majątku swoich rodziców i dziadków jest przestępstwem że chcesz ich ścigać i nasyłać prokuratora, moim zdaniem to jest wielka sprawiedliwość dziejowa

jano
jano
8 miesięcy temu

Jeśli w sądzie się nie uda odzyskać poniesionych nakładów to proponuję doprowadzić do stanu w jakim został przekazany.

ignacy
ignacy
8 miesięcy temu
Reply to  jano

Co się stał z kamienną oborą , sadem dorodnych starych jabłoni , stawem rybnym Proszę przywrócić do tego stanu

ignacy
ignacy
8 miesięcy temu

Państwo K z tego co wiem kupili ten budynek w stanie nie nadającym się do zamieszkania a teren wokół tego budynku to była ruina i dzungla , włożyli w to mnóstwo pracy i pieniędzy aby przywrócić temu miejscu jego historyczne znaczenie , mam nadzieję że park i dwór przywrócą do dawnej świetności z pomocą pana wójta i stowarzyszeń które prężnie działają w naszej gminie i nadadzą blask i uwiecznią miejsce , właściciela dziedzica oraz posła na sejm przed wojennej polski który został zamordowany przez hitlerowców

Czytelnik
Czytelnik
8 miesięcy temu
Reply to  ignacy

Jak nie nadaje się do zamieszkania skoro mieszkają tam ludzie?

Czytelnik2 wp pl
Czytelnik2 wp pl
8 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

P Pszczółkowski zapoczątkował zbiórkę publiczną na nowy dom, każdy by tak chciał. Ale po kolei , pan się przedstawi ile ma pan lat, jakie wykształcenie, gdzie pan pracuje, ile osób ma pan na swoim utrzymaniu, czy jest pan żonaty , ile jest dzieci kto z panem mieszka oprócz żony z czego się utrzymują , Po takiej informacji internauci i obywatele zdecydują czy pan ma naprawde trudną sytuację i zasługuje na wsparcie przy budowie nowego domu. Na chwilę obecną doradzam podjąć kredyt , kupić działkę i zabezpieczyć środki własne na tą inwestycję jak już to będzie to wtedy może pan wystąpić… Czytaj więcej »

Czytelnik
Czytelnik
8 miesięcy temu

Proszę o kontakt pszczola9@vp.pl

Spadaj czubku
Spadaj czubku
8 miesięcy temu

Spadaj