Ponad 2 tysiące mieszkańców powiatu przasnyskiego zalega z płatnościami. Na jakie kwoty?

Średnie zadłużenie Polaków, według danych Krajowego Rejestru Długów, wynosi 20 tys. zł. Ale nie w każdym regionie kraju jest ono takie samo. Są miejsca na mapie Polski, gdzie na jednego mieszkańca przypada 46 tys. zł przeterminowanych zobowiązań finansowych. Średnie zadłużenie dłużnika powiatu przasnyskiego to ponad 24 tys. zł.

 

Niespłacone raty kredytów i pożyczek, przeterminowane rachunki za telefon, telewizję, Internet, mieszkanie, prąd czy gaz, zaległe alimenty i opłaty sądowe zgromadziło 2,3 mln dłużników z całej Polski. Przekładając to na statystyki GUS dotyczące liczby ludności w powiatach na koniec 2022 roku, okazuje się, że w niektórych miejscach naszego kraju zagęszczenie dłużników było wyższe niż w innych. Są też powiaty i miasta na prawach powiatu, w których 1000 mieszkańców ma do spłacenia miliony złotych.

Powiat przasnyski jest na 15. miejscu w woj. mazowieckim pod względem zadłużenia na 1000 mieszańców. Przypomnijmy, że administracyjnie województwo podzielone jest na 42 powiaty.

Według danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, w powiecie przasnyskim zadłużenie na 1000 mieszkańców wynosi: 1 100 081 zł, zaś liczba dłużników: 2238.

Odsetek zadłużonych wśród wszystkich mieszkańców to 4,53% . Oznacza to, że co 25 mieszkaniec powiatu jest wpisany do Krajowego Rejestru Długów. Ciekawostką w rankingu KRD może być też wysokość statystycznego zadłużenia przypadającego na jednego dłużnika. W skali kraju jest to 20 tys. zł, ale są miasta i powiaty, gdzie ta wartość wynosi dużo powyżej lub poniżej średniej. Średnie zadłużenie dłużnika powiatu przasnyskiego to 24 286 zł.

Wbrew obiegowej opinii na liście dłużników nie figurują jedynie osoby, które nierzetelnie spłacają raty pożyczek i kredytów. Na czarną listę można trafić przede wszystkim za brak płatności za towary lub usługi np. nieopłacone rachunki za telefon komórkowy, internet, gaz, prąd, czynsz czy polisę ubezpieczeniową. Ryzyko znalezienia się w rejestrze ponoszą również osoby, które nie płacą kar za jazdę bez biletu oraz dłużnicy alimentacyjni.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
red is bad
red is bad
1 miesiąc temu

Dużo ludzi nie płaci bo doskonale wiedzą, że nie dostaną mieszkania zastępczego

E tam
E tam
1 miesiąc temu
Reply to  red is bad

Bo tak są wychowani !