Ponad 2 tys. wniosków o dodatek węglowy i inne źródła ciepła w gminie Przasnysz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu zajmuje się realizacją świadczeń związanych ze źródłami ciepła. Do chwili obecnej wpłynęło ponad 2 tys. wniosków. Kilkaset zostało rozpatrzonych negatywnie.

 

Do 30 listopada można składać wnioski o tak zwany dodatek węglowy, który przysługuje gospodarstwu domowemu, w którym główne źródło ogrzewania zasilane jest paliwem stałym. W gminie Przasnysz realizacją tego świadczenia zajmuje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Do chwili obecnej zarejestrowano 1897 wniosków, pozytywnie rozpatrzono 973 wnioski, negatywnie zaś 335 wniosków. Wypłaty dokonywane są systematycznie, wypłacono 892 dodatków – informuje GOPS.

 

We wrześniu weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. W tym przypadku, rozpatrywaniem wniosków o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych także zajął się GOPS. Do chwili obecnej wpłynęło ich 208. Są one w trakcie rozpatrywania. Wypłaty świadczeń jeszcze się nie rozpoczęły.

– Wypłata dodatków dla gospodarstw domowych jest zadaniem zleconym Gminie Przasnysz i jego realizacja uzależniona jest od otrzymania środków od Wojewody Mazowieckiego. Gmina Przasnysz złożyła zapotrzebowanie na wymienione środki w określonym przez wojewodę terminie, jednak do dziś ich nie otrzymała. Po otrzymaniu środków będą realizowane wypłaty – dodaje GOPS.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtuś
Wojtuś
1 rok temu

Wypłaty przyznawane tylko dla ludzi powiązanych z psem i dla patologii. Ten kto musiał iść do pracy i zarabiać na chleb i nie mógł przed patologią zdązyc z pod jednego numeru to nie otrzymał. Płacę oddzielnie za kosze, światło, wodę, podatki mam odzielny pięć, oddzielne wejście ale ten sam adres-i mi się nie należy. Chyba zapiszę się do partii pis to wtedy dostanę (o nie nigdy w życiu!!!)

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Wojtuś

boją się ukrytej patologii a opuznianie spowodowane długimi jęzorami do Unii nie znającej historii

Becia
Becia
1 rok temu

Znam to, osobiście składalam wniosek z 3 innymi osobami, wypelnilismy identycznie, nawet im podpowiadałam i co????
Oni dostali, a ja nie!!!!
Gdzie sprawiedliwość???
Gdzie prawo????
Wielka ściema i nic więcej