Ponad 14 mln zł na wsparcie pieczy zastępczej na Mazowszu.

W poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wręczyli promesy przedstawicielom samorządów z województwa mazowieckiego w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. W skali kraju wsparcie sięga 130 milionów zł. Z tej puli ponad 14 milionów zł trafi do województwa mazowieckiego.

 

Odbiorcami wsparcia w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego są przede wszystkim dzieci umieszczone w  rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, placówkach opiekuńczo–wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych i interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych, a także ich opiekunowie i pracownicy tych instytucji.

Środki z projektu zostaną przeznaczone m.in. na zakup komputerów i oprogramowania, także przeznaczonego dla dzieci z niepełnosprawnościami, sprzętu audiowizualnego i sprzętu ochrony osobistej.

 

Rodzina priorytetem

– W tym szczególnym czasie, jakim jest epidemia koronowirusa, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi projekt polegający na udzieleniu wsparcia podmiotom pieczy zastępczej, a przede wszystkim dzieciom objętym opieką i wychowaniem. To 130 mln zł wsparcia – mówiła w trakcie briefingu prasowego minister Marlena Maląg. Z tej puli województwo mazowieckie otrzyma wsparcie w wysokości 14,1 mln zł.

Minister podkreśliła również, że rodzina to dla kierowanego przez nią resortu „absolutny priorytet”, czego dowodem są liczne programy społeczne np. „Rodzina 500 Plus”, „Dobry Start”, „Maluch Plus”, a także wciąż rozwijana Karta Dużej Rodziny.

 


 

Źródło gov.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mordor
Mordor
3 lat temu

A ile z tego do Przasnysza?
Urząd Marszałkowski, przynajmniej dał konkretną kasę – nie promesy.
Zakłamana pisowska propaganda wkrótce sczeźnie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Mordor

Nasz naczelny pozer wczoraj skamlał na fejsbuku, że PSL się lansuje przy przyznawaniu dotacji na MDK, a jego pominęli.
Dziś znowu nie zaprosili go na lanserkę. Co on biedny pocznie?

A jeszcze kilka dni temu pisał, że kończy z politykowaniem i się za robotę bierze. Jak go wyśmiali, to tradycyjnie pousuwał posty i niepokornych poblokował. Zostało same klakierstwo. Pluralizm jak w TVP.