Ponad 1200 wykroczeń drogowych. Pracowity tydzień grupy Speed

W minionym tygodniu policjanci z grupy Speed ujawnili ponad 1200 wykroczeń, z czego prawie 1000 dotyczyło przekroczenia prędkości.

 

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W reakcji na zagrożenie, jakie niosą ze sobą lubiący zbyt szybką jazdę kierowcy, od lipca 2019 roku na terenie Mazowsza działa policyjna Grupa SPEED. Ma ona na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1273 wykroczenia na drogach naszego garnizonu, 993 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Stróże prawa nałożyli 1138 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 18 praw jazdy oraz 52 dowody rejestracyjne, 3 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments