Ponad 1,1 mln zł na przebudowę drogi gminnej w Bindudze i Krukowie

Umowa na dofinansowanie przebudowy drogi gminnej w Bindudze i Krukowie podpisana została 23 lipca w Ostrołęce. Burmistrz Beata Szczepankowska podpisała ją z wicewojewodą Sylwestrem Dąbrowskim.

 

23 lipca, w Ostrołęce –  Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele – Beata Szczepankowska, przy kontrasygnacie skarbnika Miasta i Gminy Chorzele – Katarzyny Brzezickiej podpisały z wicewojewodą mazowieckim – Sylwestrem Dąbrowskim umowę na dofinansowanie kompleksowej przebudowy ponad 1,5 km odcinka drogi gminnej w miejscowościach Binduga i Krukowo.

 

Władze gminy pozyskały na ten cel z budżetu państwa ponad 1 milion 140 tys. zł.

– Rozbudowa drogi zapewni bezpieczne i wygodne połączenie, a także usprawni lokalny ruch w miejscowościach Binduga i Krukowo. Będzie też szybszy i lepszy dojazd do prywatnych posesji, gospodarstw czy pastwisk. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego o szerokości 5 metrów na całej długości drogi. Pobocza o szerokości 75 centymetrów zostaną utwardzone z każdej strony na całej długości drogi. Zostanie wykonane odwodnienie powierzchniowe do istniejących przydrożnych rowów. W obszarze pasa drogowego zostaną wyprofilowane lub przebudowane liczne zjazdy do posesji. Ponadto zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe drogi – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments