Ponad 100 żołnierzy 2. ORel Przasnysz przebiegło prawie 500km dla Lenki Mazur [FOTO]

Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu dołączyli do drużyny Lenki Mazur, by pomóc w trudnym pojedynku o ratowanie zdrowia dziewczynki.

 

– Lenka urodziła się 11 listopada 2018 roku, czyli dokładnie w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To był szczególny dzień również dla nas-żołnierzy, dlatego bez chwili zawahania postanowiłem wesprzeć akcję. Stanęliśmy razem z Lenką w jednej drużynie do walki z tą okrutną i podstępną chorobą jaką jest SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni, realizując projekt, który zrodził się w zamyśle żołnierzy Ośrodka. Polegał on, na podjęciu wyzwania w postaci pomocy finansowej w dobrowolnej formie, dokonywanej po ukończeniu biegu z pełnym oporządzeniem na kilkukilometrowym dystansie. W ramach zajęć z wychowania fizycznego oraz dnia do dyspozycji dowódcy ponad stu żołnierzy Ośrodka pokonało łączny dystans prawie 500 kilometrów! Nie zważywszy na utrudnienia związane z warunkami pogodowymi i obciążeniem sięgającym 25 kilogramów każdy z nich udowodnił hart ducha, silną wolę i fakt, że w dążeniu do pomocy drugiemu człowiekowi jesteśmy w stanie sprostać wszelkim przeciwnościom. Ze swojej strony pragnę również zapewnić, że żołnierz to nie tylko zawód, to również marzenia i pasja. To żołnierze tworzą wojsko, a ich pasje i umiejętności przenoszą się do pełnionej przez nich służby. Jedną z tych pasji dla żołnierzy Ośrodka jest wspólna walka dla zapewnienia bezpiecznego i spokojnego bytu społeczeństwa, ku chwale naszej Ojczyzny. Tak więc pomoc w realizacji marzenia małej Lenki jakim jest powrót do zdrowia była naszym obowiązkiem. Zachęcam wszystkich Państwa do przystąpienia do pomocy w tym szczytnym celu. To proste zadanie, które wpływa pozytywnie również na nas samych poprzez korzyści płynące z aktywności ruchowej – podsumował akcję Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek.

Ze względu na warunki epidemiczne panujące na terenie kraju całe przedsięwzięcie zrealizowano w kilku mniejszych grupach szkoleniowych.

 


 

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments