Ponad 100 niewybuchów znaleziono podczas budowy domu

W Chruszczewie koło Ciechanowa na terenie budowy domu natknięto się na niecodzienne znalezisko. Niezbędna była ewakuacja.

 

Na niecodzienne znalezisko natknięto się podczas prac ziemnych związanych z budową domu. Na jednej z posesji w Chruszczewie koło Ciechanowa wykopane zostały przedmioty przypominające niewybuchy.

– Na miejscu policyjny pirotechnik potwierdził, że jest są to pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej. Teren znaleziska był zabezpieczony przez patrol policji do czasu przybycia saperów – informuje kom. Jolanta Bym z KPP Ciechanów.

– Podczas podejmowania materiałów niebezpiecznych przez patrol saperski ewakuowano mieszkańców z okolicznych domów na odległość 200 metrów. Z terenu budowy wydobyto ponad 100 niewybuchów – dodaje.

 

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem a nawet śmiercią. Zawsze, gdy ujawnimy przedmiot przypominający niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska!

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments